We wtorek 19 stycznia br. z wizytą w Poniecu pojawił się Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala, który wspólnie z członkiem zarządu WZPN Pawłem Mrozkowiakiem odwiedzili Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego oraz Prezesów – PKS Piast Krystiana Juśkiewicza oraz ponieckiego OSiR-u Łukasza Idowiaka.

Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania przybyłym gościom jak funkcjonuje poniecki klub oraz możliwością do nawiązania ściślejszej współpracy przy okazji realizacji piłkarskich projektów pod egidą Związku.

Cieszymy się niezmiernie, że działania podejmowane w Piaście Poniec są zauważane przez władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Gmina Poniec stara się corocznie poprawiać stan infrastruktury sportowej. Ze środków gminnych wpierana jest działalność i rozwój wszystkich sekcji klubu – powiedział Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Piłka nożna to nie tylko wielkie, profesjonalne kluby. To także takie ośrodki jak Poniec, w których od najmłodszych lat trenerzy starają się kształtować młodych adeptów sportu do potrzeby nabywania nawyków aktywności fizycznej. Z takich klubów niejednokrotnie wyrastają przyszli reprezentanci. Widząc pracę, która jest wykonywania w Poniecu, życzę, aby klub dochował się zawodników rozpoznawalnych na arenie krajowej, jak i zagranicznej – powiedział Prezes Wojtala.  Cieszy też fakt bardzo dobrze układającej się współpracy samorządu z klubem. To bardzo ważne, że gmina nie pozostaje obojętna wobec potrzeb klubu – zakończył Prezes.

Podczas pobytu władze klubu zaprezentowały poniecką infrastrukturę sportową. Goście odwiedzili stadion przy ul. Harcerskiej oraz halę widowiskowo – sportową. Spotkanie było też okazją do złożenia zniczy na grobie zmarłego w ubiegłym roku Czesława Koniecznego, pochodzącego z Ponieca działacza sportowego, który m.in. pełnił funkcję wiceprezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.