Ponad 250 dzieci z gminy Poniec skorzystało z oferty uczestnictwa w tygodniowych półkoloniach, który od początku wakacji odbywały się w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu.

Zainteresowanie udziałem dzieci w półkoloniach przeszło nasze oczekiwania. Zorganizowaliśmy trzy turnusy, w których uczestniczyło przeszło 250 dzieci z naszej gminy – mówi Łukasz Idowiak Prezes OSiR w Poniecu, współorganizator.

Program był bardzo urozmaicony. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, gry i zabawy z animatorami, gra w bowling, projekcje filmowe, warsztaty manualne, spektakle profilaktyczne, gra miejska, konkursy z nagrodami oraz na zakończenie każdego turnusu wyjazd do Leszna do Parku trampolin. Ponadto każdego dnia dzieci otrzymywały „drugie śniadanie” i obiad – wylicza Łukasz Idowiak.

Całe przedsięwzięcie wymagało dużego nakładu sił i współpracy między gminnymi jednostkami. Wsparcie Gminy Poniec, Gminnego Centrum Kultury okazało się bezcenne. Dzieci oprócz wyżywienia i szeregu atrakcji miały zapewniony transport autokarem do ponieckiego Ośrodka. Cieszą pozytywne opinie uczestników i rodziców dzieci. Myślę, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się w naszej hali – kończy prezes OSiR-u

Mimo zakończenia półkolonii, nie można mówić o zakończeniu wakacyjnych atrakcji dla dzieci i dorosłych w gminie Poniec. Sierpień zapowiada się równie ciekawie. Zachęcamy do śledzenia profili społecznościowych i stron internetowych Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.