Piękny jubileusz setnych urodzin w dniu 23 września br. świętowała Pani Marianna Nawrocka z Ponieca.  Pani Marianna jest trzecią mieszkanką Gminy Poniec za czasów trwania samorządu, która obchodziła swoje setne urodziny.

Marianna Nawrocka urodziła się 23 września 1921 r. w Ostromęczynie w obecnym województwie mazowieckim. Pani Marianna w czasie wojny została wywieziona do Niemiec do przymusowych prac  w gospodarstwie rolnym gdzie poznała Pana Józefa Nawrockiego, z którym  później zawarła związek małżeński i od 1945 r. została mieszkanką Ponieca. Jubilatka wraz z mężem Józefem wychowała dwóch synów Tadeusza i Walentego. Pani Marianna, mimo sędziwego wieku, do dziś spędza dużo czasu w przydomowym ogródku. Jak mówi, jest to jej ulubione zajęcie i czuje się tam jak w raju.

W dniu swoich setnych urodzin Jubilatkę odwiedził Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Dariusz Kieliś, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Hanna Konieczna.

Wielce Szanowna Jubilatko. Gratulujemy osiągnięcia tak pięknego a rzadkiego w ludzkim życiu wieku. Dziękujemy za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat życia ciesząc się z Panią tak wyjątkowymi urodzinami życzymy zdrowia i pogody ducha, błogosławieństwa bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata spędzone w gronie rodziny i bliskich” – mówił Burmistrz Jacek Widyński, składając życzenia Jubilatce oraz przekazując  pamiątkowy grawerton.

„Niewielu mieszkańców ma szczęście doczekać tych zacnych urodzin. Dzisiejsza rocznica jest szczególnym świętem w Państwa rodzinie, ale również naszej – wspólnocie mieszkańców Gminy Poniec.To wielki zaszczyt, że możemy wyrazić swoją radość i wzruszenie z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć jej wzlotów i upadków. Niech nam zatem będzie wolno tą drogą podziękować Pani za wszelkie trudy i owoce minionych lat. A w tym pięknym dniu 100-lecia Pani urodzin proszę przyjąć w imieniu mieszkańców Gminy Poniec najszczersze  gratulacje oraz życzenia  wszelkiej pomyślności i  zdrowia na kolejne lata. Niech każdego dnia czuje Pani bliskość, serdeczność, miłość i tak cenne wsparcie najbliższych” – dodał Burmistrz Ponieca.

Do Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu,  również przesłane zostały gratulacje i życzenia z Kancelarii Premiera Rady Ministrów, których treść w imieniu Premiera odczytał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz – „ Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego  najnowszą historią Polski. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny.” – to tylko fragment listu odczytanego  przez  Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu w imieniu Premiera.

Życzenia Jubilatowi również złożyli w imieniu Radnych Rady Miejskiej w Poniecu – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu  Dariusz Kieliś oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Hanna Konieczna.

Drogiej Jubilatcce składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia na kolejne lata.