Drugi mieszkaniec Gminy Poniec za czasów trwania samorządu obchodził swoje setne urodziny. Jubilatem tak zacnych urodzin jest Pan Marian Machowiak z Rokosowa. Marian Machowiak urodził się 16 sierpnia 1921 roku.  Przez całe swoje życie mieszkał w Rokosowie a na co dzień zajmował się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Wraz z żoną Ireną wychowywał dwie córki. Doczekał się 5 wnucząt i 6 prawnucząt.

Jubilat swoje urodziny świętował bardzo uroczyście w gronie rodziny, przyjaciół oraz władz samorządowych Gminy Poniec. Z okazji urodzin, Jubilata odwiedził Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Dariusz Kieliś, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu Krystian Juśkiewicz oraz pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Jolanta Ostach.

Wielce Szanowny Jubilacie. Gratulujemy osiągnięcia tak pięknego a rzadkiego w ludzkim życiu wieku. Dziękujemy za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat życia ciesząc się z Panem tak wyjątkowymi urodzinami życzymy zdrowia i pogody ducha, błogosławieństwa bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata spędzone w gronie rodziny i bliskich” – mówił Burmistrz Jacek Widyński, przekazując na ręce rodziny pamiątkowy grawerton.

„Sto lat życia to piękny wiek, niewielu  z nas ma szczęście doczekać się tak zacnych urodzin. To nagroda za siłę charakteru i hart ducha. Myślę o Panu z ogromnym wzruszeniem, szacunkiem i radością o tym, że doświadczył Pan niezwykłego daru. Dzisiejsza rocznica jest więc szczególnym świętem w Pana rodzinie ale także wśród społeczeństwa Gminy Poniec” – dodał Burmistrz Ponieca.

Do Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu,  również przesłane zostały gratulacje i życzenia z Kancelarii Premiera Rady Ministrów, których treść w imieniu Premiera odczytał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz – „ Należy Pan do pokolenia głęboko doświadczonego  najnowszą historią Polski. Był Pan świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny.” – to tylko fragment listu odczytanego  przez  Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu w imieniu Premiera.

Życzenia Jubilatowi również złożyli w imieniu Radnych Rady Miejskiej w Poniecu – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu  Dariusz Kieliś oraz pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Jolanta Ostach.

Drogiemu Jubilatowi składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje o życzenia zdrowia na kolejne lata.