„ Bo wiek to tylko liczba” – III edycja Ponieckich Dni Seniora

 

W gminie Poniec Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który na całym świecie obchodzony jest 1 października, świętujemy nie jeden dzień, a cały miesiąc październik. W tym czasie specjalnie dla seniorów została przygotowana bogata oferta wydarzeń kulturalnych, z których główną atrakcją był wyjazd do Teatru Miejskiego w Lesznie na premierę spektaklu „Lepsza”. W wydarzeniu wzięło udział aż 90 seniorów.

Turniej Bowlingowy o Puchar Burmistrza Ponieca na stałe wpisał się w obchody  Ponieckich Dni Seniora. Do zawodów przystąpiło pięć pań i ośmiu panów. Każdy z zawodników rozegrał dwie gry. Wśród pań najlepsza okazała się Emilia Maćkowiak, a wśród panów Ryszard Giera. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, które osobiście wręczył Burmistrz Jacek Widyński.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty Malarskie. Pan Tomasz Bzdęga przygotował bardzo ciekawe zajęcia, podczas których seniorzy tworzyli projekty graficzne na czarnych torbach bawełnianych.

Podczas obchodów Dni Seniora nie zabrało muzycznych wrażeń. W Gminnym Centrum Kultury odbył się koncert Małej Orkiestry pod batutą Tadeusza Urbaniaka.  Młodzi muzycy wykazali się pełnym profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem, co spotkało się z uznaniem publiczności.

Obchody Dni Seniora to ważna idea, to dowód na to, że seniorzy są ważną częścią społeczności oraz świadectwo szacunku dla nich. Organizatorzy obchodów dziękują wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i aktywność, mając nadzieje na spotkanie w kolejnych latach w jeszcze liczniejszym gronie.