Gmina Poniec otrzyma dofinansowanie w wysokości 2.200.000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę oraz remont Szkoły Podstawowej w Żytowiecku.

Jak poinformował minister Jan Dziedziczak nasz projekt znalazł się na liście zadań, które otrzymają rządowe wsparcie.

Inwestycja zakłada dobudowę czterech pomieszczeń z przeznaczeniem na dwie sale dydaktyczne, bibliotekę oraz świetlicę. Rozbudowę sali gimnastycznej polegającej na dobudowaniu drugiej mniejszej salki wraz z zapleczem socjalnym, remont parkietu oraz ścian istniejącej sali.

Kolejnym elementem tego zadania będzie przebudowa dachu wraz z poddaszem w starej części szkoły.  Planowane jest także wybudowanie biologicznej oczyszczalni ścieków. Wartość całej inwestycji wyceniono na 3.800.000 zł.

To nie koniec dobrych informacji, ponieważ nasz kolejny wniosek, tym razem złożony w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie „Przebudowa ulic Akacjowa, Lipowa, Kasztanowa, Świerkowa, Wierzbowa i Dębowa w Poniecu” znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania. Wsparcie zostanie udzielone po zatwierdzeniu listy przez Prezesa Rady Ministrów.