Pierwszy dzień obchodów XVI DNI Ziemi Ponieckiej upłynął w rytmach muzyki disco polo. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Wolter, godzinę później koncert rozpoczęły Baciary. Zespół z Podhala, który w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia zagrał góralskie hity, dobrze znane i lubiane przez publiczność zgromadzoną licznie pod sceną. Punktualnie o godzinie 22.00 pojawił się Marcin Miller, z legendarnym zespołem Boys.

W sobotę tuż po godzinie 13.00 wystartował Drugi Famag Bieg Poniecka 10-tka. Mimo wiatru oraz ulewy, która zmoczyła trasę przed startem, wszystkim uczestnikom udało się ukończyć bieg. Jako pierwszy na mecie zameldował się Filip Jańczak z wynikiem 34:37. Pierwsza w kategorii kobiet linię mety przekroczyła Katarzyna Chojnacka,co w klasyfikacji głównej dawało piąty czas.

Od godziny 15.30 rozpoczął się Dziecięcy Bieg o Puchar Banku Spółdzielczego w Poniecu, które zorganizowano w pięciu kategoriach wiekowych począwszy od najmłodszych (rocznik 2020 i młodsi) do dzieci urodzonych w roku 2012.

Część koncertowa drugiego dnia obchodów XVI Dni Ziemi Ponieckiej rozpoczęła się już o godzinie 18. 00. Jaki pierwszy na scenie zaprezentował się zespół the G[H]OST. Zespół, którego członkowie pochodzą z Gostynia i okolic po raz kolejny udowodnił, że muzyka łączy pokolenia. Punktualnie o godzinie 20.00 swój koncert rozpoczęli Specyficzni, specjalizujący się w oryginalnie zaaranżowanych i z dużym poczuciem humoru prezentowanych coverach znanych polskich przebojów. Parę minut po 22.00 pojawiła się gwiazda wieczoru zespół T. LOVE, w niezapomnianym składzie z kultowego albumu „King” , który powrócił w dobrym stylu na scenę po 5 latach przerwy. Muniek Staszczyk zadbał o to, by nie zabrakło kawałków z nowej płyty HAU! HAU m.in. „Ja ciebie Kocham”, „Tomek” i „Pochodnia”, ale też starych, dobrze znanym wszystkim przebojów. Po zakończonych koncertach, drugiego dnia również odbyła się zabawa taneczna.

Przez dwa dni nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach, były dmuchańce oraz park rozrywki.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, bez których nie byłoby aż tak dużego przedsięwzięcia. Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Poniecu za współorganizację sobotniego bloku sportowego. Gminnemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji za pomoc w przygotowaniach i utrzymaniu czystości na stadionie sportowym. Służbom bezpieczeństwa, Policji i Ochotniczym Jednostkom Straży Pożarnej z naszej gminy, którzy dbali o bezpieczeństwo, ład i porządek na stadionie, w wyznaczonych strefach parkingowych oraz na ulicach miasta. Ekipie Audiolight technika estradowa, za profesjonalną oprawę muzyczną. Panu Jarkowi Adamkowi i Grzegorzowi Sternie za udzielenie głosu, pracownikom firmy Cerus za opiekę medyczną. Chłopakom z Poniec Moje miasto, czyli Krzysztofowi Kędziorze oraz Markowi Przybyłkowi za tysiące zdjęć i relacji na żywo.