19 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz
leftW sobotę 9 lutego w Oleśnicy odbył się kurs instruktorski klasy B z zakresu posługiwania się pałką teleskopową. Kurs skierowany był do funkcjonariuszy służb mundurowych oraz zaawansowanych adeptów sztuk walki. Tajniki jej efektywnego użycia zgłębiali Krzysztof Bednarz i Łukasz Busz ze Sportowego Klubu Taekwon-do "TIGER". Szkolenie prowadził twórca systemu Jan Nycek

leftZimowa aura nie odstraszyła kierowców, którzy startowali w XXXVI rajdzie YETI organizowanym przez Automobilklub Leszczyński wraz z firmą LOB.

leftTradycyjnie uroczystą minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów na grobie przez delegację rozpoczął się VII Memoriał Kopa im. Jana Dopierały, zmarłego w lipcu 2007 działacza sportowego i społecznego który odbył się 26 stycznia br.

leftW piątek 25 stycznia 2013r. podczas drugiego tygodnia ferii zimowych w sali Gminnego Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji rozegrano V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Ponieca.

alt
 
12 stycznia 2013r. odbył się
III Turniej KOPA o Puchar Burmistrza Ponieca
w Łęce Wielkiej.
Turniej rozpoczął się o godz. 1900.
Do rozgrywek przystąpiło 160 graczy.

leftTechniczne Mistrzostwa Taekwon-do czyli gwiazdkowy turniej dla debiutantów i początkujących odbył się w minioną sobotę we Wrocławiu. Pierwsze kroki w rywalizacji sportowej postawili również zawodnicy ziemi gostyńskiej ze Sportowego Klubu Taekwon-do Tiger.

W dniu 3 grudnia o godz. 1600 w Urzędzie Miejskim w Poniecu odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, którego głównym celem było wyrażenie opinii w sprawie programu współpracy Gminy Poniec z organizacjami pozarządowymi oraz osobami prawnymi i jednostkami organizacyjnymi działającymi na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych Kościołów i związków wyznaniowych oraz gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego i stowarzyszeniami jednostek samorządu terytorialnego.

W spotkaniu uczestniczyło pięciu przedstawicieli poszczególnych organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Poniec.

Przedstawiciele przybyłych organizacji wyrazili pozytywną opinię w sprawie powyższego programu.
                                                                           Burmistrz Ponieca 

                                                                            /-/ Jacek widyński
leftW dniu 8 grudnia 2012 r. w Domu Strażaka w Pogorzeli, odbył się IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego zorganizowany przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu, Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pogorzeli i Urząd Miejski w Pogorzeli. Gospodarzem turnieju jak co roku była Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzeli.

Burmistrz Ponieca informuje, iż w dniu 3 grudnia o godz. 1600 w Urzędzie Miejskim w Poniecu, sala nr 7, odbędą się konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych dotyczące wyrażenia opinii w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Poniec z organizacjami pozarządowymi w roku 2013.
leftPochodzący z Darłówka nieopodal Kościana a reprezentujący barwy Gostynia Emil Janowski zdobył złoty medal Otwartych Mistrzostw Europy Taekwon-do 2012. Jego klubowa koleżanka z Pawłowic-Ponieca Jagoda Katarzyńska zajęła trzecie miejsce.