20 września 2018 Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant

Popup

W dniu  27 marca  o godz.14-tej  odbyła się VI Sesja Rady Miejskiej w sali Gminnego Centrum  Kultury w Poniecu. Burmistrz Ponieca  Kazimierz Dużałka przedstawił sprawozdanie  z realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji ,  zapoznał również Radę  z  działaniami w okresie od  29 stycznia  2007 roku do 27 marca  2007 roku, jak też  wydanymi w okresie  sprawozdawczym Zarządzeniami Burmistrza.

W dniu 31 marca br. Gminne Centrum Kultury w Poniecu zorganizowało I turniej gry komputerowej Colin Mcrea Rally 2.0.

Zapraszamy na wystawę "Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce"

Zakończyły się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich w gminie Poniec.
Ostatnie zebranie wiejskie odbyło się w dniu 23 marca br. w Teodozewie.

Dnia 27.03.2007 roku nauczyciele z Powiatu Gostyńskiego uczestniczyli w Zespole Szkół w Bodzewie w szkoleniu w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkolenie obejmowało naukę udzielania pierwszej pomocy, oraz prowadzenie nauki elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy w klasach szkół podstawowych. Z naszej gminy w szkoleniu udział wzięli pan Andrzej Bączyk i pan Mateusz Matysiak.

Ponieccy gimnazjaliści już po raz czwarty rywalizować będą o tytuł Najlepszego Matematyka -Gimnazjalistę Gminy Poniec.

W dniu 21.03.2007r. Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprosiło znany dziecięcy zespół taneczny „Iskierki” z Leszna. W sali GCK przy ul. Szkolnej „Iskierki” wystąpiły dwa razy.

Mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Poniec wybrali nowych Sołtysów i członków Rad Sołeckich.