17 lutego 2019 Imieniny obchodzą Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Popup

zawody osp 2018

W dniu 13 maja 2018r. o godz. 14:00 na stadionie sportowym w Poniecu odbyły się miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Poniec. Po złożeniu meldunku Burmistrzowi Ponieca o gotowości do zawodów rozpoczęła się rywalizacja drużyn OSP.

 

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn w następujących grupach: grupa „A” męska – seniorzy startowało 9 drużyn, grupie „C” – żeńska 1 drużyna i  1 drużyna MDP 12 – 16 lat (grupa męska).
Zawody przeprowadzono w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym.

Po zakończeniu zawodów Sędzia Główny zawodów st. kpt. Jacek Sowiński z PSP w Gostyniu ogłosił wyniki rywalizacji w poszczególnych grupach.
W grupie „A” – I miejsce zdobyła Szurkowo, II miejsce – OSP Czarkowo a III miejsce – OSP Sarbinowo.

W grupie „C” – żeńska I miejsce zdobyła drużyna OSP Szurkowo, natomiast w grupie I MDP męska – I miejsce zdobyła drużyna OSP Śmiłowo.
Ogółem w zawodach sportowo – pożarniczych udział wzięło ok. 120 strażaków ochotników.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w grupie „A” otrzymali bony finansowe na zakup sprzętu, natomiast startująca drużyna żeńska i MDP drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Poniecu. Ponadto wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny otrzymały dyplomy pamiątkowe.

Nagrody i dyplomy pamiątkowe wszystkim drużynom wręczył Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, Z - ca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu młodszy brygadier Michał Pohl, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poniecu dh Ryszard Giera oraz Komendant Gminny OSP dh Jerzy Wendzonka.

Zapraszamy do galerii