21 października 2018 Imieniny obchodzą Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora

Popup

11aniakk

119 lat temu (12 listopada) urodził się mjr Henryk Sucharski, który jest patronem Szkoły Podstawowej w Poniecu od czterdziestu siedmiu lat. W poniedziałek, 13 listopada, obchodzono szkolne święto - Dzień Patrona. Tego dnia nie było zajęć zgodnych z planem lekcji - odbyła się jedna "Szkolna lekcja patriotyzmu", bohaterem której był major Henryk Sucharski.

Wszyscy uczniowie, ubrani w odświętne stroje, uczestniczyli w uroczystym apelu pod hasłem: "Henryk Sucharski - człowiek honoru". Przedstawienie, przeplatane krótkimi filmikami tematycznymi oraz pieśniami patriotycznymi, przybliżyło młodym odbiorcom historię obrony placówki na Westerplatte, którą dowodził nasz patron. Odbywały się również zajęcia z wychowawcami w klasach. Uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne - jedna pozwoliła im bliżej poznać patrona (wiadomości o rodzicach, rodzeństwie, edukacji i służbie wojskowej), a druga zapoznawała z placówką wojskową na Westerplatte. Były również do wykonania zadania - najmłodsi przygotowywali laurki dla swego patrona, a starsi zaprezentowali wystawę "Siedem dni obrony Westerplatte" (wykonali siedem ilustracji na podstawie opisów obrony półwyspu od 1 do 7 września 1939 r.).

Po tej lekcji patriotyzmu na pewno każdy uczeń wie, kim był patron ponieckiej szkoły i dlaczego my - Polacy winniśmy mu szacunek.

Link do galerii: http://sp.poniec.pl/news/w-449/swieto-patrona-szkoly