20 stycznia 2019 Imieniny obchodzą Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Popup

11aniakk

119 lat temu (12 listopada) urodził się mjr Henryk Sucharski, który jest patronem Szkoły Podstawowej w Poniecu od czterdziestu siedmiu lat. W poniedziałek, 13 listopada, obchodzono szkolne święto - Dzień Patrona. Tego dnia nie było zajęć zgodnych z planem lekcji - odbyła się jedna "Szkolna lekcja patriotyzmu", bohaterem której był major Henryk Sucharski.

Wszyscy uczniowie, ubrani w odświętne stroje, uczestniczyli w uroczystym apelu pod hasłem: "Henryk Sucharski - człowiek honoru". Przedstawienie, przeplatane krótkimi filmikami tematycznymi oraz pieśniami patriotycznymi, przybliżyło młodym odbiorcom historię obrony placówki na Westerplatte, którą dowodził nasz patron. Odbywały się również zajęcia z wychowawcami w klasach. Uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne - jedna pozwoliła im bliżej poznać patrona (wiadomości o rodzicach, rodzeństwie, edukacji i służbie wojskowej), a druga zapoznawała z placówką wojskową na Westerplatte. Były również do wykonania zadania - najmłodsi przygotowywali laurki dla swego patrona, a starsi zaprezentowali wystawę "Siedem dni obrony Westerplatte" (wykonali siedem ilustracji na podstawie opisów obrony półwyspu od 1 do 7 września 1939 r.).

Po tej lekcji patriotyzmu na pewno każdy uczeń wie, kim był patron ponieckiej szkoły i dlaczego my - Polacy winniśmy mu szacunek.

Link do galerii: http://sp.poniec.pl/news/w-449/swieto-patrona-szkoly