16 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława

Popup

40 lat zlota1

 

Z inicjatywy ludzi w wieku emerytalnym w 1977 roku został założony Klub Seniora „Złota Jesień”. 5 października, na okoliczność 40- lecia istnienia, niemal wszyscy członkowie klubu spotkali się by wspólnie świętować okrągły jubileusz.

 

Pierwszymi pionierami klubu byli: Józef Frąszczak, Maria Kokocińska, Irena Hanaszu, Kazimiera Gołąbecka i Jan Gąsiorek.

Największa liczba członków była w 1987 roku i wynosiła 108 osób. W następnych latach, z uwagi na możliwości lokalowe, została ona ograniczona i w latach 90- tych wynosiła około 70 osób. Obecnie do klubu należy 45 osób.  

Klub organizuje spotkania, na których obchodzi się Dzień Kobiet, Dzień Seniora, 80- urodziny oraz jubileusze pożycia małżeńskiego członków klubu. Organizowane są także spotkania opłatkowe i wielkanocne oraz spotkania w plenerze i wspólne wycieczki.
Należy też wspomnieć, że przewodnicząca klubu Stanisława Bielak, organizuje dla członków pomoc w postaci paczek żywnościowych.

Wszystkie ważniejsze wydarzenia z życia Klubu Seniora są zapisywane w kronice. Klub ma także swój „Hymn Seniora”, który po raz pierwszy odśpiewano na spotkaniu z okazji Dnia Seniora w 1998 roku, i który śpiewany jest do dziś na każdym spotkaniu.
Na jubileuszowym spotkaniu swą obecnością zaszczycili burmistrz Ponieca Jacek Widyński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kusz, proboszcz ponieckiej parafii ksiądz Krzysztof Szymendera, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk oraz z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Maria Śmigielska, która przez wszystkie lata działalności sprawowała opiekę nad klubem a dziś patronat ten objęła jej następczyni Hanna Konieczna, którą serdecznie przywitano kwiatami. Przybyli również przedstawiciele z zaprzyjaźnionych Klubów Seniora w Krzemieniewie, Rydzynie oraz Kąkolewie. O oprawę muzyczną imprezy zadbał Czesław Lipowicz.
Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań za wszelką pomoc jaką otrzymuje klub od wielu instytucji z terenu gminy Poniec oraz życzeń zdrowia i radości dla wszystkich członków klubu.
W trakcie trwania imprezy wyróżniono najstarszych członków Klubu Seniora „Złota Jesień” i wręczono im pamiątkowe statuetki. Są to: Urszula Dworniczak, Maria Mazideńska, Kazimiera Berger, Helena Kosińska, Maria Śmigielska, Marianna Jankowiak, Franciszka Witkowska, Marianna Matuszewska, Franciszek Wojciechowski.

Zapraszamy do galerii