19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Popup

zyt.1

1 października 2017r. nasza szkoła obchodziła 120-lecie działalnosci. Z tej okazji zorganizowany został piknik historyczny, który miał na celu, przede wszystkim integrować mieszkańców. W niedzielne popołudnie osoby, które przybyły na szkolne boisko mogły obejrzeć sprzęt wojskowy, wyposażenie i umundurowanie wojsk polskich, niemieckich i radzieckich z okresu II Wojny Światowej i okresu Powstania Wielkopolskiego.


Pokaz był realizowany przez grupy rekonstrukcji historycznych z Bojanowa, Poznania i Pleszewa. Swój sprzęt bojowy prezentował  także  4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.
Ponieccy harcerze z 11 Drużyny Harcerzy Starszych przedstawili inscenizację lazaretu wojskowego – szpitala polowego. W korytarzu szkoły obejrzeć można było wystawę fotografii „120 lat szkoły w fotografii”oraz prezetację kronik i ksiąg szkolnych.Po niezapomnianych wrażeniach z pokazów uczestnicy pikniku mogli skorzystać z darmowej grochówki lub zakupić „coś” z grila. Mamy uczniów natomiast zapraszały na stoisko z kawą i ciastem.
Trzy godziny atrakcji minęły szybko. Dzieci szczególnie upodobały sobie sprzęt wojskowy, z którego można było postrzelać min. z  ćwiczeniowej wersji kałasznikowa i działka  na naboje hukowe. Chętni mogli wejść do wojskowych pojazdów i usiąść za przyrządami. Całości sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

Zapraszamy do galerii

Film z obchodów 120-lecia Szkoły w Żytowiecku