20 września 2017 Imieniny obchodzą Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant

2 Maksymilian Kuzniak

Troje mieszkańców Ponieca wzięło udział w Mistrzostwach Europy Taekwondo International, które odbyły się w ostatni weekend czerwca w Częstochowie. Najważniejsza w sezonie 2016/2017 i kończąca ten sezon impreza przyciągnęła blisko 500 zawodników z Polski, Węgier, Niemiec, Anglii, Walii, Szkocji, Ukrainy, Irlandii, Argentyny, USA, Austrii, Czech, Armenii i Rosji.


W tej międzynarodowej obsadzie była silna 21-osobowa ekipa zawodników KS TIGER WIELKOPOLSKA a w jej składzie Marianna Dudziak, Maksymilian Kuźniak i Adam Sierakowski, mieszkańcy Gminy Poniec trenujący na co dzień w sekcji w Żytowiecku. Ich występ, mimo światowego poziomu sportowego okazał się bardzo owocny:

Maksymilian Kuźniak:
 2 miejsce – techniki specjalne

Marianna Dudziak :
2 miejsce - walki Tag Team
3 miejsce - walki pointstop
3 miejsce – walki light contact

Adam Sierakowski:
 1 miejsce – walki light contact
 2 miejsce - walki pointstop
 3 miejsce – walki Tag Team

Jest to najlepszy wynik łączny jaki w okresie od 2010 roku zdobyli reprezentanci Gminy Gostyń uczestniczący w turniejach rangi międzynarodowej: Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.
Rekordowy wynik  uzyskała również cała drużyna klubowa zdobywając  łącznie aż 27 medali a w systemie walka drużynowych dodatkowo 12, w sumie 39 krążków!
Wyjazd na Mistrzostwa Europy drużyny z Gostynia możliwy był dzięki wsparciu ze strony Partnerów:
1. Connector.pl
2. Gmina Gostyń
3. Stergo
4. Kościańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
5. Bank Spółdzielczy w Kościanie

Wyniki zawodników KS TIGER WIELKOPOLSKA:
Złoty medal zdobyli:
1. Maja Brzóskowska – walki pointstop
2. Maja Brzóskowska – techniki specjalne
3. Zofia Brzóskowska – techniki specjalne
4. Grzegorz Kanikowski – techniki specjalne
5. Adam Sierakowski – walki light contact
6. Emil Janowski – walki light contact
7. Emil Janowski – walki Tag Team
8. Marek Walenczewski - walki Tag Team

Srebrny medal zdobyli:
1. Maksymilian Kuźniak - techniki specjalne
2. Grzegorz Kanikowski - walki pointstop
3. Zofia Brzóskowska - walki pointstop
4. Maria Kobus - walki pointstop
5. Adam Sierakowski - walki pointstop
6. Marek Walenczewski – walki light contact
7. Aleksandra Idkowiak – walki light contact
8. Maja Brzóskowska - walki Tag Team
9. Klaudia Nowacka - walki Tag Team
10. Amelia Wieczorek - walki Tag Team
11. Amelia Wieczorek - tempówki
12. Maria Kobus - walki Tag Team
13. Marianna Dudziak - walki Tag Team

Brązowy medal zdobyli:
1. Klaudia Nowacka - techniki specjalne
2. Klaudia Nowacka - walki pointstop
3. Dariusz Pasieracki - techniki specjalne
4. Bartosz Flak – walki kalaki
5. Amelia Wieczorek - walki pointstop
6. Julia Gwizdoń - walki pointstop
7. Marianna Dudziak - walki pointstop
8. Marianna Dudziak – walki light contact
9. Marek Walenczewski - walki pointstop
10. Emil Janowski - walki pointstop
11. Dominika Maciejczyk – walki light contact
12. Maria Kobus – układy formalne
13. Maria Kobus – walki light contact
14. Paulina Nowacka - walki Tag Team
15. Zofia Brzóskowska - walki Tag Team
16. Julia Gwizdoń - walki Tag Team
17. Dominika Maciejczyk - walki Tag Team
18. Adam Sierakowski - walki Tag Team

Zapraszamy do galerii

 

Foto: KS TIGER WIELKOPOLSKA & Polska Unia Taekwondo