17 września 2019 Imieniny obchodzą Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław, Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna, Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

IMG 6436

Z okazji XIV rocznicy śmierci naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Poniec, delegacja władz samorządowych w imieniu Gminy złożyła kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym długoletni pontyfikat Ojca Świętego.

biblioteka.201911

Na językach, Dobble, Kamienie w kieszenie, Pięć sekund, Mrówki, Ryzyk fizyk… Te i wiele innych gier zostało rozegranych 15 marca podczas spotkania "Planszówkowy zawrót głowy"w Gminnej Bibliotece. Ten świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, integrację rodzinną czy przyjacielską przyciągnał sporą liczbę osób chetnych sprawdzic się w niecodziennych rozgrywkach. Juz dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w Bibliotece.

Czytaj całość

emeryci.03

W dniu 18 marca 2019 r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków powstającego Klubu Seniora w Poniecu. Utworzony w ramach realizowanego projektu "Nie jesteśmy sami - kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z gminy Poniec" Klub Seniora to działanie skierowane do seniorów z terenu naszej gminy.

image111

Samorządowcy reprezentujący gminę Poniec zakończyli wczorajszy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gostyńskiego na trzecim miejscu. Rywalizacja ta stała się już tradycją. W niedzielę 10 marca w hali gostyńskiego liceum odbyła się kolejna edycja turnieju.

osp konkurs 19

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 5 marca 2019r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do eliminacji gminnych przystąpiło 18 uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową w Poniecu oraz Szkołę Podstawową w Żytowiecku. Eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. W I etapie eliminacji zawodnicy rozwiązywali test pisemny w którym musieli odpowiedzieć na 25 pytań. Do drugiego etapu eliminacji zakwalifikowano 3 zawodników z największą liczbą zdobytych punktów. W II etapie eliminacji zawodnicy odpowiadali na zestawy trzech pytań -  dwa pytania z wiedzy o ochronie przeciwpożarowej i jedno pytanie z wiedzy o sprzęcie (omówienie co to za sprzęt i do czego służy) oraz dodatkowo na jedno pytanie z pierwszej pomocy medycznej.

Szanowni Państwo


W odpowiedzi na głosy mieszkańców dotyczące usprawnienia oraz racjonalniejszego wykorzystania powierzchni parkingowych w obrębie rynku w Poniecu, a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych w centrum miasta, przystąpiliśmy do opracowania zmiany organizacji ruchu w ciągach ulic: Rynek, Śliwińskiego oraz Kręta.

Pierwszą zmianą będzie wprowadzenie strefy płatnego parkowania przy ulicy Rynek dotyczącej 62 miejsc postojowych. Płatna strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. W soboty, niedziele oraz święta parkowanie będzie bezpłatne.

Zakładanymi celami wprowadzenia systemu płatnego parkowania jest skrócenie czasu parkowania i zwiększenie rotacji pojazdów, przez co miejsca parkingowe w centrum miasta będą efektywniej wykorzystywane, zmniejszenie intensywności wykorzystywania miejsc parkingowych, co spowoduje, że o każdej porze dnia będzie można znaleźć miejsce do zaparkowania oraz zwiększenie płynności ruchu samochodowego w centrum miasta.

Kolejnym elementem zmiany organizacji ruchu będzie zainstalowanie czterech wywyższonych, bezpiecznych przejść dla pieszych, których celem jest uspokojenie ruchu. Kierowcy wjeżdżający na Rynek od ulic Śliwińskiego i Krętej będą musieli zwolnić, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

 

RYNEK11