26 maja 2019 Imieniny obchodzą Beda, Filip, Marianna, Paulina, Więcemił, Wilhelmina

bombka2018

W drugiej połowie grudnia na świetlicach środowiskowym w gminie Poniec odbyły się warsztaty świąteczne. Każde dziecko wykonało dowolną techniką bombkę, w której w środku umieściło swoje zdjęcie. Efekt końcowy wywołał uśmiech na nie jednej twarzy. Własnoręcznie wykonana bombka ze zdjęciem będzie miłym dopełnieniem świątecznej dekoracji podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda świetlica wzbogaciła się o „słomki bo budowy” konstrukcji figur geometrycznych.

Zapraszamy do galerii

e akta

 

Więcej Informacji:

Ewa Szymankiewicz
koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Ostrowie Wielkopolskim
Wydział Organizacji i Analiz
ul. Wysocka 1b, 63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 73 69, kom. 502 009 557

wig.mlodzi

Po wigilijnym spotkaniu drużyn seniorów przyszedł czas na grupy młodzieżowe ponieckiego klubu. Podobnie jak starsi koledzy, także i młodzież Piasta zasiadła do wigilijnego stołu w restauracji Kryształowa. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli młodzi piłkarze i członkowie sekcji siatkówki. Zebranych powitał prezes klubu Krystian Juśkiewicz, który przypomniał najważniejsze osiągnięcia, którymi mogą się pochwalić reprezentanci klubu.

Czytaj całość

baterie2018

W dniu 14  grudnia 2018 roku w  Sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu została podsumowana XIV edycja konkursu „BĄDŹ PRZYJACIELEM ŚRODOWISKA” w kategorii zbiórki zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych w roku szkolnym 2017/2018.

osp.szurkowo.sprzet

W dniu 11 grudnia 2018r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się przekazanie sprzętu i wyposażenia jednostkom OSP z terenu gminy Poniec. W spotkaniu z prezesami i naczelnikami poszczególnych jednostek udział wziął Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, Sekretarz Gminy Marcin Pazdaj oraz członkowie ZM-G ZOSP RP w Poniecu. W krótkim przemówieniu Burmistrz Ponieca wyraził uznanie dla pracy strażaków.

moja mała ojczyzna

Dnia 11 grudnia w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt."Poniec- moja mała ojczyzna" zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Ponieca Pan Jacek Widyński oraz Dyrekcja Przedszkola Samorządowego w Poniecu. Koordynatorkami były panie: Agnieszka Frąckowiak, Natalia Kasprzak i Anna Hyla.
Komisja konkursowa wyróżniła prace dzieci w kategoriach wiekowych:

3-4-latki
I miejsce Emilia Walkowiak – grupa Zajączki
II miejsce Liliana Nawrocka – grupa Krasnale
III miejsce Olga Frąckowiak - grupa Muminki

5-6-latki
I miejsce Wiktoria Ferens- grupa Pszczółki
II miejsce Szymon Majchrzak - grupa Żabki
III miejsce Paweł Dudkowiak - grupa Żabki

Każde dziecko od Pana Burmistrza i Pani Dyrektor otrzymało nagrodę oraz dyplom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w konkursie.

Zapraszamy do galerii

zuchy.mikol.2018

18 dzielnych zuchów z ponieckiej gromady Leśne Skrzaty wzięło udział w dorocznym rajdzie mikołajkowym organizowanym przez Hufiec ZHP w Lesznie. Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie, gdzie spotkały się zuchy z Pawłowic, Kąkolewa, Lasosic, Dąbcza, Leszna i Ponieca. Motywem przewodnim biwaku była baśń "królowa Śniegu". W ciągu dwóch dni nasze zuchy pracowały jak mrówki, aby zdobyć sprawność "Człowiek zimy". Przygotowały zimową inscenizację, zbudowały zamek Królowej Śniegu oraz wykonały dla niej wspaniałą suknię, wyprodukowały niezliczoną ilość papierowych płatków śniegu, wzięły udział w grze terenowej, bawiły się z innymi zuchami, ćwiczyły samodzielność i zaradność, a na dobranoc wysłuchały baśni H. CH. Andersena "Królowa śniegu" czytanej przez druhny. Bawiliśmy się  znakomicie!

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/Gromada-Zuchowa-Le%C5%9Bne-Skrzaty-w-Poniecu-382906751883525/

mikołaj hala

Mikołajki w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu to już gminna tradycja. Po raz kolejny, tym razem w niedzielę 9 grudnia poniecki obiekt wypełniły tłumy spragnionych wrażeń dzieci wraz z rodzicami, chcących wspólnie świętować ten radosny dzień. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez prezesa OSiR-u Łukasza Idowiaka dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania ze swoim ulubieńcem otrzymywały łakocie oraz miały okazje na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Oprócz zdjęć z Mikołajem dodatkową atrakcją była specjalnie przygotowana na ten dzień sceneria gdzie była okazja do zrobienia pięknej rodzinnej fotografii.

Czytaj całość