23 maja 2018 Imieniny obchodzą Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia, Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon

Popup

przekazanie osp18

W dniu 27 stycznia odbyła się uroczystość przekazania i włączenia do podziału bojowego samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Poniecu i Szurkowie.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniecu został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz samorząd gminy Poniec.

22.02.sanepid

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyniu oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gostyniu, które odbędzie się w dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Stowarzyszenia (ul. 1 Maja 13/3, piętro I).
W programie m.in. znakowanie żywności, substancje alergiczne i substancje dodatkowe oraz zagrożenie ASF w branży mięsnej.
Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców produkujących żywność m.in. w branży mięsnej, piekarniczej i cukierniczej oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.
Więcej informacji: http://www.gospodarka.gostyn.pl/swppg_nowa/aktualnoci/475-spotkanie-informacyjne-z-przedstawicielami-sanepidu-i-weterynarii.html
W celu rezerwacji miejsca dla Państwa uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie udziału drogą mailową lub telefoniczną pod nr telefonu 65 572 07 54 lub 537 007 087 do dn. 21.02.2018 r. do godziny 15.30. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego – na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uwaga!!! Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona.
Zapraszamy!

Karta zgłoszenia

IMG 4503

Mieszkańcy wsi Czarkowo od niedawna mogą cieszyć się z gruntownie wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Odnowiona świetlica to wspólne dzieło mieszkańców sołectwa Czarkowo wspartych przez ekipę remontową Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

 IMG 0148

 

W sobotni wieczór 20 stycznia br. 145 miłośników Kopa, w tym 5 pań, spotkało się w Łęce Wielkiej na VIII Turnieju Kopa o Puchar Burmistrza Ponieca.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2017 roku  poz. 1875 ze zmianami) zwołuję XXXI Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 30 stycznia 2018 roku o godz. 1400  w  sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

9 oddzial

Grupa przedszkolaków „Zajączki” od dziś uczy się w nowej sali, znajdującej się w zabytkowym budynku przy kompleksie przedszkolnym w Poniecu. Przeprowadzenie remontu było konieczne ze względu na brak wystarczającej liczby miejsc w placówkach prowadzących działalność przedszkolną na terenie naszej gminy.

sesja budzet na 2018

Radni Rady Miejskiej w Poniecu w dniu 20 grudnia br. jednogłośnie przyjęli projekt budżetu gminy Poniec, zaproponowany przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego.