17 lipca 2018 Imieniny obchodzą Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan, Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon, Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Popup


Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

W dniu 24 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Poniecu odbyła się niecodzienna uroczystość. Prezes Zarządu Gminnego Związku Inwalidów Wojennych RP Marian Szymanowski udekorowany został przez Prezesa Zarządu Krajowego Związku Inwalidów Wojennych RP dr. Mariana Kazubskiego medalem „PRO MEMORIA” nadanym przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W pierwszym tygodniu ferii Gminne Centrum Kultury zorganizowało turnieje tenisa stołowego w dwóch miejscowościach na terenie gminy Poniec.

W dniu 29 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 1400 w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbędzie się V Sesja Rady Miejskiej w Poniecu .

W dniu 14 stycznia br. w Poniecu został zorganizowany XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. XV finał WOŚP rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”, po nich koncert zagrała Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK. Uczniowie z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku zaprezentowali przedstawienie „Z Amorem przez epoki” oraz układy taneczno-wokalne. Szkoła Podstawowa w Sarbinowie zaprezentowała inscenizację kilku wierszy, układ taneczny oraz utwory zagrane na instrumentach rodem z Poznania flażoletach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poniecu zaśpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim oraz zaprezentowali układ taneczny. Chór parafialny „Cecylia” wykonał najbardziej znane kolędy, a młodzież z Publicznego Gimnazjum w Poniecu zaprezentowała „Przedstawienie świąteczne”. Imprezę zakończył miejscowy zespół muzyczny Milord, umilając wieczór uczestnikom XV finału WOŚP.

W dniu 13 stycznia 2007r. w hali sportowej Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbył się VI Powiatowy Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „ŻYTOWIECKO 2007”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu w ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Poniec przeprowadził w okresie od 27 listopada do 15 grudnia br.  konkurs pod hasłem „Bliżej siebie-dalej od narkotyków” dla uczniów klas I-III gimnazjum. Celem konkursu było ukazanie znaczenia więzi międzyludzkich w profilaktyce narkomanii. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy ukazującej znaczenie konkursowego hasła. Prace mogły być wykonane w trzech formach, tj. w formie listu do przyjaciela, ulotki lub plakatu.
Doceniając zaangażowanie uczniów gimnazjów z terenu gminy Poniec w ten konkurs Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu nagrodził i wyróżnił najlepsze prace.