22 października 2017 Imieniny obchodzą Abercjusz, Filip, Halka, Kordula, Kordelia, Przybysława, Sewer

Popup

W ramach profilaktyki:
  - raka piersi
  - raka gruczołu krokowego (prostata)
  - raka jelita grubego
w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medica" w Poniecu, ul. Dworcowa 2B w dniu 17.10.2006r. o godz. 14.00 odbędzie się pogadanka dla pacjentów na w/w tematy.

Rusza jesienna runda rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Lesznie. W najbliższą niedzielę (3 września) mecze rozegrają trzy drużyny z terenu gminy Poniec.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na Turniej Darta, który odbędzie się w dniu 31 sierpnia br. o godz. 11:00 w siedzibie GCK w Poniecu (ul. Szkolna 3). Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zorganizowało w dniu 27 sierpnia br. Wakacyjny Festyn w Parku Miejskim.

W dniu 25 sierpnia br. odbył się Turniej Ulicznej Piłki Nożnej zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Turniej przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W rozgrywkach udział wzięło 9 drużyn (4 w kat. gimnazjum oraz 5 w kat. szkoły podstawowej). Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, plecaki, piłki nożne oraz koszulki z logo „Mistrzowie Piłkarskiej Ulicy”. Zostały również przygotowane nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dniach 2-3 września 2006r. w Gostyniu odbędzie się wystawa rzemieślnicza.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza w dniu 27 sierpnia 2006 r. (niedziela) do Parku Miejskiego w Poniecu na wakacyjny festyn.

W dniu 21 sierpnia br. w budynku Kina Powstaniec odbył się maraton filmowy trylogii „Władca Pierścieni” w reżyserii Petera Jacksona. Publiczności dopisała wytrzymując 9 godzin oglądania filmu. Maraton filmowy skończył się o godzinie 19:00.

W okresie letnim w budynku Szkoły Podstawowej w Poniecu wymieniono 25 okien.

W dwóch sołectwach gminy Poniec mieszkańcy otrzymali nowe płyty taneczne. Wykonano płytę z kostki betonowej na placu zabaw w Grodzisku o wymiarach 10 x 12 mb oraz płytę o wymiarach 10 x 15 mb o nawierzchni betonowej na placu obok świetlicy wiejskiej w Teodozewie.