18 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir

Popup

Gminne Centrum Kultury zaprasza do Parku Miejskiego na festyn: Zakończenie lata w Poniecu.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu po raz czwarty wspierało organizację Zielonych Wakacji dla dzieci i młodzieży. Pierwszy turnus odbywał się w  Łęce Wielkiej, Rokosowie i Żytowiecku. Natomiast II turnus przeprowadzono w Poniecu, Drzewcach, Dzięczynie i Śmiłowie. Z kolei III turnus odbywał się w: Szurkowie, Janiszewie oraz Sarbinowie.
Dla uczestników Zielonych Wakacji przygotowano różnego rodzaju zabawy, gry, turnieje, dyskoteki, spektakle teatralne, filmy, itp.

W dniach od 17 do 23 sierpnia odbywały się w Wieleniu  warsztaty muzyczne Ponieckiej  Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury. Członkowie orkiestry przebywali w Ośrodku Wczasów Rodzinnych „Turów”.

W dniu 7 i 8 sierpnia br. dla uczestników drugiego turnusu „Zielonych Wakacji” została zorganizowana wycieczka do pływalni Akwawit oraz Mino ZOO w Lesznie.

W dniu 10 sierpnia w Sowinach – „ZAGRODA U SZWAGRA” odbyło się zakończenie II turnusu „Zielonych Wakacji” dla dzieci z Ponieca, Śmiłowy, Dzięczyny i Drzewiec. Trwały one od 30 lipca do 10 sierpnia br. Podczas kolonii dla dzieci były organizowane pikniki, zajęcia sportowe, plastyczne, profilaktyczne, a także różne gry i zabawy.

W dniu 11 sierpnia br. Gminne Centrum Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Poniecu oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej zorganizowało wycieczkę rowerową „Szlakiem Czartoryskich”. 

W okresie od 16 do 27 sierpnia organizowane były „Zielone Wakacje” dla dzieci z Rokosowa, Łęki Wielkiej i Żytowiecka. W czasie trwania półkolonii dzieci miały przyjemność obejrzeć spektakle profilaktyczne, filmy oraz bajki edukacyjne, organizowano dyskoteki, różne gry i zabawy.
 

W dniu 2.08.07r. GCK w Poniecu zorganizowało Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Impreza odbyła się na boisku przygotowanym przez sołtysa i mieszkańców wsi Śmiłowo. W turnieju wzięło udział 16 drużyn: 8 drużyn do 16 lat i 8 drużyn powyżej 16 lat.

W dniu 20 lipca br. w gospodarstwie agroturystycznym „ZAGRODA U SZWAGRA” w Sowinach odbyło się uroczyste zakończenie „Zielonych Wakacji” dla przedszkolaków z Ponieca. „Zielone Wakacje” odbywały się od 25 czerwca do 20 lipca br. W zakończeniu udział wzięło 20 dzieci i 4 opiekunów.

W dniu 24 lipca br. dla uczestników pierwszego turnusu „Zielonych Wakacji” została zorganizowana wycieczka do pływalni Akwawit oraz Mino ZOO w Lesznie. W wycieczce udział wzięły dzieci z Rokosowa, Łęki Wielkiej i Żytowiecka.