22 czerwca 2018 Imieniny obchodzą Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban, Broniwoj, Flawiusz, Innocenty, Innocenta, Kirył, Paulina

Popup


Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2007/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2007/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Głównym tematem obrad VII Sesji Rady Miejskiej w Poniecu, która odbyła się w dniu 25 kwietnia br. było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2006 rok oraz udzielenie Burmistrzowi Ponieca absolutorium z tego tytułu.

Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego (SWPPG) wraz ze Starostwem Powiatowym w Gostyniu przy współpracy Urzędu Miejskiego w Poniecu organizują Forum Gospodarcze. Jest to już dwudzieste z kolei tego typu spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie.

Wystawa: Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce 1939 - 1945.

W ramach akcji „Rusz się człowieku!” zorganizowanej przez PZU Życie, pod patronatem Akademickiego Związku Sportowego w Gimnazjum w Poniecu w miesiącu marcu został przeprowadzony Turniej Piłkarski dla uczniów w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy.

W świetlicy wiejskiej w Szurkowie uruchomiono bezpłatny punkt dostępu do sieci Internet.

W dniu 18 kwietnia br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Miejskiego w Poniecu odbył się konkurs na kandydata na dyrektora Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku. Do konkursu stanął pan Mariusz Kędzierski – nauczyciel tej placówki, który przez ostatnie pięć miesięcy pełnił obowiązki dyrektora Zespołu.

Dnia 28 marca 2007r odbył się przetarg nieograniczony na : Budowę nawierzchni ulicy Orzeszkowej i Sienkiewicza w Poniecu na odcinku 210 mb (budowa nawierzchni chodników – 664 m2 oraz nawierzchni ulicy 142 m2  z kostki betonowej).

W dniu 17 kwietnia br. odbyło się spotkanie w Przedszkolu Samorządowym w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

W niedzielę 15 kwietnia br. w Domu Kultury w Garzynie odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej „PRYMA”. Celem Przeglądu było propagowanie i rozpowszechnianie amatorskiej twórczości estradowej, stworzenie warunków do szerokiej prezentacji wokalnej twórczości dziecięcej i młodzieżowej. Na przeglądzie bardzo dobrze zaprezentowały się uczestniczki z Kółka wokalnego przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu.

W Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Poniecu przeprowadzono konkurs dla najmłodszych pt. „Zabawa w wyobraźnię”.