21 listopada 2017 Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Popup

Gminne Centrum Kultury w Poniecu wspólnie z nauczycielami ze Szkoły Podstwowej w Poniecu Edytą Wojciechowską i Anetą Piasecką oraz Publicznego Gimnazjum w Poniecu Tomaszem Wojciechowskim zorganizowało program artystyczny dla wszystkich mieszkanek miasta i gminy z okazji Dnia Kobiet.

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Poniecu odbył się kolejny w powiecie gostyńskim konwent wójtów i burmistrzów z udziałem Starosty i V-ce Starosty Gostyńskiego.

W dniu 18 lutego br. Gminne Centrum Kultury w Poniecu wspólnie z Joanną Zborowską oraz Mateuszem Matysiakiem - nauczycielami Publicznego Gimnazjum w Poniecu zorganizowało wyjazd do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl „Romeo i Julia” Williama Shakespeara.

W ramach realizacji zadań Obrony Cywilnej w powiecie gostyńskim w każdy czwarty czwartek miesiąca
o godz. 12:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe (jeden sygnał syren trwający 3 minuty).

W dniu 19 lutego br. odbył się finał II Gminnego Konkursu „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918/1919 NA ZIEMI PONIECKIEJ”. W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Poniec. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z dziejami Powstania Wielkopolskiego, prezentowali związane tematycznie z tym wydarzeniem utwory muzyczne i poetyckie. Zaprezentowali także scenki ukazujące epizody z czasów Powstania oraz wykonali prace plastyczne o tematyce powstańczej.

W dniu 16 lutego 2007r. w gminie Poniec zakończył się cykl zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Zgodnie z harmonogramem zebrania odbyły się w 14 jednostkach OSP działających na terenie miasta i gminy Poniec.