19 marca 2019 Imieniny obchodzą Bogdan, Józef

Popup

lady pank koncert

Koncert Zespołu LADY PANK - galeria

 

IMG 1576

 Koncert Zespołu MIG oraz POWER PLAY - galeria

 

tga 2018

Koncert TGA - galeria

 

dni pon18

XIV Dni Ziemi Ponieckiej - galeria

PARAFIADA 2018

Parafiada 2018 - galeria

 

Wspaniała atmosfera i radosna muzyka to pierwszy dzień święta naszego miasta. Już na godzinę przed pierwszym koncertem na stadionie pojawiły się tłumy spragnionych zabawy mieszkańców.

Pierwszy na scenie wystąpił zespół MIG czyli jedna z największych gwiazd disco polo tworzony przez czwórkę rodzeństwa. Zespół zaśpiewał swoje największe hity takie jak "Wymarzona", "Lalunia", "Nie ma mocnych na Mariolę", czy "Miód Malina". Tysiące fanów znających utwory swoich idoli śpiewało z nimi wszystkie piosenki. Nie zabrakło płyt zrzucanych ze sceny oraz  zdjęć z fanami po koncercie. Zespół Mig rozbujał poniecką publiczność na którą czekał już kolejny tego dnia koncert.

herb c

W związku z rozpoczęciem przez wykonawcę, kolejnego etapu przebudowy ul. Szkolnej w Poniecu, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Odcinek ul. Szkolnej na której prowadzone są prace zostanie wyłączony z ruchu. Zapewniony będzie jedynie dojazd do posesji. W celu umożliwienia komunikacji z ul. Szkolną i Polną, ul. Focha, dla pojazdów do 3,5 tony, na czas robót stanie się ulicą dwukierunkową. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych oraz sprawne wymijanie się pojazdów, w ciągu ul. Focha obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. W tym celu ustawione zostaną znaki B-36. Proszę o uważne zapoznanie się z tymczasową organizacją ruchu oraz w szczególności proszę zwracać uwagę na nowe znaki. Dla pojazdów powyżej 3,5t. dojazd został wyznaczony od ul. Rydzyńskiej. Zmiana organizacji ruchu umożliwi wykonawcy sprawniejsze prowadzenie robót i szybsze zejście z placu budowy. Po zakończeniu prac dotychczas obowiązująca organizacja ruchu zostanie przywrócona.

Mapa - rys 1

por1

Mapa - rys 2

por2

zielone12018

I turnus Zielonych wakacji dobiegł końca. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 w terminie od 9 do 20 lipca odbywały się zajęcia w 4 miejscowościach: Poniecu, Śmiłowie, Czarkowie i Łęce Wielkiej.

harcerze wakacje 2018

 

W te wakacje zuchy z Ponieca i Leszna wyjechały na kolonię nad jezioro Stoczek w woj.kujawsko-pomorskim. Podczas tygodniowego pobytu dzieci bawiły się w mieszkańców galijskiej wioski, ponieważ motywem przewodnim kolonii były przygody Asterixa i Obelixa ze znanego komiksu.

szkolenieGoogle promo

Zapraszamy 2 sierpnia w godzinach 13.00-14.30 na Google Internetowe Rewolucje! Miejsce spotkania to nasza siedziba, ul. 1 Maja 13/3 w Gostyniu. Na wydarzenie zapraszamy osoby chcące założyć swoją działalność gospodarczą, pracowników MŚP oraz przedstawicieli NGO.

kajaki2018

Blisko 35-cio osobowa grupa wzięła udział w I Wakacyjnym spływie kajakowym, który w niedzielę 8 lipca zorganizował poniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.Miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy zdecydowali się wziąć udział w spływie, niedzielę spędzili nad Baryczą, niezwykle urokliwą rzeką, której około 18 km odcinek mogli poznać pokonując trasę z Wąsosza do Ryczenia. Tuż przed godziną 10.00 grupa wyruszyła w drogę. Najpierw krótki odcinek po rzece Orli, a następnie po Baryczy, do celu wyprawy, miejscowości Ryczeń, z krótkim postojem na posiłek we wsi Sądowel. Kilkugodzinna wyprawa połączona z bezpośrednim kontaktem z naturą z pewnością przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Po dotarciu do celu, na uczestników czekało rozpalone ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Zmęczona, aczkolwiek zadowolona grupa tuż przed 17.00 wróciła do Ponieca. Widząc zadowolenie uczestników, można zakładać, iż nie był to ostatni wspólny wyjazd.

GALERIA

50 2018

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie" tymi słowami podczas mszy świętej odprawianej przez Proboszcza Ponieckiej Parafii ks. Krzysztofa Szymenderę  rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszów 50, 55, 60 i 65 - lecia pożycia małżeńskiego.  Spotkanie tak ważnych jubileuszy jakimi są Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w dniu 29 czerwca 2018 r. zorganizował Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.   W Gminie Poniec jubileusz wspólnie świętowało, aż 17 par. Otwarcia uroczystości Jubileuszowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w  Poniecu, powitania Jubilatów oraz władz samorządowych dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz.

stow

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na szkolenie „Skuteczna promocja Twojej firmy w Internecie”, które odbędzie się w dniu 19 lipca 2018 roku (czwartek) w godzinach 9.00-14.00 w Sali SWPPG, Gostyń, ul. 1 Maja 13/3.