Uroczystego aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim z terenu Gminy Poniec  dokonał Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Z uwagi na panującą epidemię w dniach 1 i 2 lipca br. w Gminie Poniec uczczono uroczyście jubileusze z 2020 r.

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” tymi słowami podczas mszy świętej odprawianej przez Proboszcza Ponieckiej Parafii ks. Krzysztofa Szymenderę i Proboszcza Parafii w Żytowiecku ks. Jacka Tosia rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszy.

Otwarcia i powitania par obchodzących swój jubileusz  oraz władz samorządowych dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz.

Dostojni Jubilaci! Minęło 50, 55, 60 i 65  lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Przychodziły na świat w Waszych małżeństwach dzieci. Usilnie zabiegaliście, nie tylko o ich fizyczny, ale głównie o ich duchowy rozwój. Uczyliście je otaczającego świata i pierwszych słów. Przywiązania do ludzi i zaufania do nich. Gdy dzieci dorastały razem pokazywaliście im słowem i własnym przykładem jak żyć, by być człowiekiem godnym naśladowania. Spotykacie się, Drodzy Jubilaci na uroczystościach rodzinnych i przy zwykłych okazjach. Wymieniacie nawzajem poglądy, gotowi jesteście na pewno spieszyć sobie z moralnym poparciem i pomocą. Jesteście przykładem dobrych rodzin” to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego do czcigodnych Jubilatów.

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody  – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50, 55,60 i 65 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek – dodał Burmistrz.

Jubilatom najserdeczniejsze życzenia złożyli także, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz,  Z-ca Burmistrza Eugeniusz Nowak i  Sekretarz Gminy Marcin Pazdaj.

Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 1. KRYSTYNA I KAZIMIERZ BOGUSZYŃSCY,
 2. DOROTA I JAN GIEZEK,
 3. TERESA I STEFAN JAŃCZAK,
 4. MARIA I TADEUSZ JAROŻEK,
 5. MARIANNA I STEFAN KAŹMIERCZAK,
 6. KAZIMIERA I STANISŁAW KLIMCZAK,
 7. REGINA I ZENON KRYŚ,
 8. ANIELA I JERZY KUSZ,
 9. GENOWEFA I CZESŁAW MICHALAK,
 10. MARIA I TADEUSZ MRÓZ,
 11. ZOFIA I STANISŁAW PASZKOWIAK,
 12. NATALIA I ROMAN PAWLAK,

11.WŁADYSŁAWA I FRANCISZEK PAWLICCY,

 1. ZOFIA I STANISŁAW PRAŁAT,
 2. CECYLIA I JAN RZEŹNIK,
 3. KAZIMIERA I KAZIMIERZ SKRZYPCZAK,
 4. MARIA I WACŁAW SKRZYPCZAK,
 5. ŁUCJA I JAN STACHOWIAK.

 

Jubileusz 55- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 1. WŁADYSŁAWA I STEFAN KACZMAREK,
 2. KRYSTYNA I HENRYK KAŹMIERCZAK,
 3. STANISŁAWA I ALOJZY KUROPKA,
 4. ANNA I JAN MODERSCY,
 5. GABRIELA I WALDEMAR MORCHEL,
 6. KRYSTYNA I ANDRZEJ SIERAKOWSCY,
 7. JANINA I ROMAN SKIBA,
 8. MARIANNA I STEFAN SKIBA,
 9. STANISŁAWA I ROMAN ŚWITALSCY.

 

Jubileusz 60- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 1. MARIA I HENRYK BĄCZYK,
 2. ANNA I STEFAN KURASIAK,
 3. KAZIMIERA I KAZIMIERZ SOBCZAK,
 4. MARIA I JÓZEF SOBIK,
 5. REGINA I STANISŁAW WOJTKOWIAK.

 

Jubileusz 65- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

 1. TERESA I FRANCISZEK BOROWIAK,
 2. TERESA I MIECZYSŁAW KRAUZE.

Poniec

Żytowiecko