Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne  Gody to jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. W Gminie Poniec, aż 22 pary świętowały swój jubileusz. Z tej okazji Burmistrz Ponieca Jacek Widyński zorganizował spotkanie z parami obchodzącymi 50, 55, 60 i 65 – lecie pożycia małżeńskiego.

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Jubilatów oraz ich rodzin odprawioną przez Proboszcza Ponieckiej Parafii ks. Krzysztofa Szymenderę oraz Proboszcza Parafii z Żytowiecka ks. Jacka Tosia, podczas której Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Otwarcia uroczystości jubileuszowej, powitania Jubilatów oraz władz samorządowych w Restauracji „Kryształowa” dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu – Krystian Juśkiewicz.  „Dostojni Jubilaci! Oglądacie się dziś na pewno na punkt wyjścia zegara, który wybił dla Was 50, 55, 60 lub nawet  65 lat wspólnego życia małżeńskiego. Zegara, którego wskazówek zamknąć się nie da. Możecie również z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej.  Z tej tak miłej okazji, jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia – to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego do czcigodnych Jubilatów.

Jubilatom najserdeczniejsze życzenia złożyli także, Wice Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu – Dariusz Kieliś, Sekretarz Gminy Poniec – Marcin Pazdaj oraz Proboszczowie Parafii w Poniecu i Żytowiecku Ks. Krzysztof Szymendera i Jacek Toś.

Jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1.KRYSTYNA I JERZY ADAMAŃCZYK,

2. ELEONORA I MARIAN BRODZIAK,

3.HELENA I ZENON DREWNIAK,

4.MARIA I KAZIMIERZ DUDA,

5.ZOFIA I JAN DZIUBAŁKA,

6.DOROTA I ZENON GRZEGORZEWSCY,

7.MARIA I STANISŁAW HĄDZLIK,

8.HELENA I FRANCISZEK JAROŻEK,

9.HELENA I ANDRZEJ KIEROŃCZYK,

10.BARBARA I WŁADYSŁAW KLUCZYK,

11.EUGENIA I KAZIMIERZ KMIECIK,

12.HALINA I JERZY MIKULSCY,

13.EMILIA I PIOTR MUSIELAK,

14.PELAGIA I JAN NOWAKOWSCY,

15.BERNADETA I ALBIN POPRAWSCY,

16.MARIA I STANISŁAW SIKORA,

17.IRENA I JERZY SKRZYPCZAK.

 

W Jubileusz 55- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1.MIROSŁAWA I MICHAŁ BARTKÓW,

2.REGINA I KAZIMIERZ POLASZEK,

 

W Jubileusz 60- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1.CZESŁAWA I MARIAN SKRZYPCZAK,

2.ZOFIA I EDMUND SWOJAK.

 

W Jubileusz 65- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

1.KRYSTYNA I HENRYK DUDZIAK.