Już po raz piąty Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zorganizował konkurs Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Wręczenie nagród odbyło się 20 października  w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Z pośród 79 wniosków w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku, 11 osób kapituła nominowała do nagród, nasza koleżanka Dorota Kaźmierczak otrzymała wyróżnienie.

Dorota Kaźmierczak  od początku podjęcia pracy pedagogicznej związana jest ze środowiskiem lokalnym. Posiada duże zdolności organizacyjne i integracyjne, które realizuje m.in. prowadząc teatr rodziców „Agrafka” a także angażując się w liczne akcje charytatywne i pomocowe. W każde przedsięwzięcie wnosi swój entuzjazm i optymizm, którymi skutecznie zaraża innych. Cieszy się, że wybrała zawód nauczyciela.

Praca z dziećmi jest spełnieniem moich marzeń i życiowym powołaniem. (…) Każdy rok, każdy dzień, każdy uczeń/każde dziecko, każde działanie, to osobna karta tej historii. Dzięki przedszkolakom wciąż na nowo potrafię odkrywać w sobie dziecięcą radość. Cieszę się, że codziennie widzę wesołe buzie oraz jestem świadkiem cieni i blasków życia dzieci, że dostrzegam ich małe, ale jakże istotne sprawy.  Maluchy pomagają mi patrzeć na świat ich oczyma, bo mały człowiek odbiera świat tak, jak go widzi, słyszy, dotyka i przeżywa. Jestem dumna z efektów swojej  pracy i z sukcesów moich wychowanków. W codziennych działaniach ważna jest współpraca i wsparcie innych osób – dyrekcji placówki, współpracowników, wychowanków i ich rodziców – mówi Dorota Kaźmierczak

Tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku trafia do pedagogów, którzy wyróżniają się spośród innych entuzjazmem i pasją w pracy, a dzieci i młodzież wychowują poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Pielęgnują w nich patriotyzm regionalny, który daje wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Posiadają szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki. Gratulujemy! Dyrektor Grażyna Pierzchała