19 lipca 2018 Imieniny obchodzą Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław
 
leftTradycyjnie uroczystą minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów na grobie przez delegację rozpoczął się VI Memoriał Kopa im. Jana Dopierały, zmarłego w lipcu 2007 działacza sportowego i społecznego.

leftWystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012!

Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

W dniu 3 lutego 2011r. Burmistrz Ponieca wydał Zarządzenie Nr 14/2011 w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Gminie Poniec w 2011 roku.

Zobacz zarządzenie


Burmistrz Ponieca w dniu 15 lutego br. wydał Zarządzenie Nr 113/2012 dotyczące podziału środków zabezpieczonych w budżecie gminy Poniec na realizację zadań ze sfery działalności pożytku publicznego.

Zobacz zarządzenie
 
altMiniona sobota 11 lutego była dniem egzaminu na wyższe stopnie i pasy w Sportowym Klubie Taekwon-do "TIGER". W samo południe w hali gimnazjum nr 1 w Gostyniu stawiło się 51 zawodników z sekcji klubu w Ponieca, Gostynia i Kościana.

 
altW sobotni wieczór 4 lutego 140 miłośników Kopa spotkało się w Poniecu na drugim Turnieju Kopa o Puchar Dyrektora GCKSTiR.

leftW dniu 27 stycznia br. na obiekcie sportowo- rekreacyjnym Orlik 2012 w Poniecu odbył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej zespołów klubowych.

leftW środę 21.12.2011r. zakończyła się V edycja Powiatowej Ligi Unihokeja w Żytowiecku. W cyklu czterech turniejów rozgrywanych systemem każdy z każdym, wzięli udział uczniowie gimnazjów powiatu gostyńskiego, a wśród nich: Gimnazjum nr 1 z Gostynia, Gimnazjum ze Starej Krobi i Gimnazjum z Żytowiecka, łącznie 68 zawodników.

 
leftW dniu 15 września w Poniecu na obiekcie sportowo ? rekreacyjnym Orlik 2012 rozegrano turniej ćwierćfinałowy w którym udział wzięło pięć zespołów.

leftW dniu 9 września br. na obiekcie sportowo ? rekreacyjnym Orlik 20125 odbyły się gminne eliminacje do których przystąpiły 4 zespoły. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym a więc rozegrano 6 spotkań.

leftW dniu 7 sierpnia br. w Rokosowie rozegrano IV Turniej Piłkarski im. Jana Dopierały, który rozpoczął się minuta ciszy oraz złożeniem kwiatów na grobie patrona przez delegacje.