19 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz
 
leftTradycyjnie uroczystą minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów na grobie przez delegację rozpoczął się VI Memoriał Kopa im. Jana Dopierały, zmarłego w lipcu 2007 działacza sportowego i społecznego.

leftWystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – zwycięzcy w nagrodę wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Euro 2012!

Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

W dniu 3 lutego 2011r. Burmistrz Ponieca wydał Zarządzenie Nr 14/2011 w sprawie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Gminie Poniec w 2011 roku.

Zobacz zarządzenie


Burmistrz Ponieca w dniu 15 lutego br. wydał Zarządzenie Nr 113/2012 dotyczące podziału środków zabezpieczonych w budżecie gminy Poniec na realizację zadań ze sfery działalności pożytku publicznego.

Zobacz zarządzenie
 
altMiniona sobota 11 lutego była dniem egzaminu na wyższe stopnie i pasy w Sportowym Klubie Taekwon-do "TIGER". W samo południe w hali gimnazjum nr 1 w Gostyniu stawiło się 51 zawodników z sekcji klubu w Ponieca, Gostynia i Kościana.

 
altW sobotni wieczór 4 lutego 140 miłośników Kopa spotkało się w Poniecu na drugim Turnieju Kopa o Puchar Dyrektora GCKSTiR.

leftW dniu 27 stycznia br. na obiekcie sportowo- rekreacyjnym Orlik 2012 w Poniecu odbył się Zimowy Turniej Piłki Nożnej zespołów klubowych.

leftW środę 21.12.2011r. zakończyła się V edycja Powiatowej Ligi Unihokeja w Żytowiecku. W cyklu czterech turniejów rozgrywanych systemem każdy z każdym, wzięli udział uczniowie gimnazjów powiatu gostyńskiego, a wśród nich: Gimnazjum nr 1 z Gostynia, Gimnazjum ze Starej Krobi i Gimnazjum z Żytowiecka, łącznie 68 zawodników.

 
leftW dniu 15 września w Poniecu na obiekcie sportowo ? rekreacyjnym Orlik 2012 rozegrano turniej ćwierćfinałowy w którym udział wzięło pięć zespołów.

leftW dniu 9 września br. na obiekcie sportowo ? rekreacyjnym Orlik 20125 odbyły się gminne eliminacje do których przystąpiły 4 zespoły. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym a więc rozegrano 6 spotkań.

leftW dniu 7 sierpnia br. w Rokosowie rozegrano IV Turniej Piłkarski im. Jana Dopierały, który rozpoczął się minuta ciszy oraz złożeniem kwiatów na grobie patrona przez delegacje.