25 września 2017 Imieniny obchodzą Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

stow

Przedsiębiorco!

Prowadzisz mikro, małą firmę zarejestrowaną na terenie gminy Poniec? Planujesz utworzenie nowych miejsc pracy? Posiadasz innowacyjny pomysł na wprowadzenie nowych rozwiązań w firmie i szukasz na niego pieniędzy?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior ogłasza kolejny nabór wniosków dla przedsięwzięcia 2.1.2 Rozwój istniejących przedsiębiorstw.

Pomoc w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych na realizację operacji może wynieść nawet 100 000 zł. Stowarzyszenie służy pomocą w wypełnieniu wniosków. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 537 007 087 i umówienie się na indywidualne doradztwo.

Wnioski wraz z załącznikami można składać bezpośrednio w biurze WLGD Kraina Lasów i Jezior w Lesznie, Plac Kościuszki 4 lok. 229, w dniach: od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00 – 15.00 w terminie od 14.04.2017 r. do 28.04.2017 r.

Ogłoszenie o naborach oraz informacje o dokumentacji konkursowej dostępne są pod linkiem: http://www.wlgd.org.pl/528,ogloszenie-o-naborze-wnioskow-nr-32017.html

Zachęcamy do składania wniosków!

ozdoby wielkanocne 17

Jak co roku w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu tradycyjnie w okresie przed świętami Wielkiejnocy odbyły się warsztaty dla dzieci z technik plastycznych i rękodzielniczych. W dwudniowych zajęciach cieszących się corocznie sporym zainteresowaniem uczestniczyło 25 dzieci, które pod okiem instruktorki tworzyły zajączki wielkanocne wypełnione ryżem czy owieczki ze styropianowych jajek.

siata.3.2017

Pierwszy kwietniowy weekend upłynął dla młodych sportowców Piasta Poniec pod kątem zmagań na siatkarskich parkietach. Najpierw, 1 kwietnia, podopieczni trenera Łukasza Kubeczki, w składzie: Filip Rychel, Maks Wasiak, Cyprian Brodziak rywalizowali w Kaliszu w turnieju dwójek siatkarskich. Naszym chłopcom przyszło rywalizować z takimi klubami jak np: MUKS Kalisz, UKS 17 Kalisz, Bzura Ozorków, IUKS Poznań, Energetyk Poznań czy PSP Kędzierzyn Koźle. W stawce 24 zespołów udało nam się wywalczyć dobre 8 miejsce.

cukiernik 23

W sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano warsztaty dla dorosłych z cukierniczej umiejętności zdobienia wyrobów z wykorzystaniem różnych technik dekoracyjnych, a także sztuki sporządzania niebanalnych, nie tylko pysznych, ale również cieszących oko produktów. W dniach 30 marca i 1 kwietnia, wzięły w nich udział 32 osoby.

23aa

Młodzi siatkarze Piasta Poniec w marcu nie próżnowali. W tym miesiącu wzięli udział w turniejach w Turku, Śmiglu i Rokietnicy. Ciężka praca na treningach przynosi efekty i z tygodnia na tydzień widać postępy.

wiosna.marzanna.leka

W dniu 21 marca 2017 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łęce Wielkiej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”.

natia.03

W sobotę 18 marca w hali sportowej w Rydzynie odbył się Półfinał Wojewódzki w Aerobiku Grupowym w trzech kategoriach wiekowych, w którym rywalizowały zespoły ze strefy Leszno obejmującej powiaty: leszczyński, gostyński, powiat kościański, rawicki, wolsztyński, grodziski, nowotomyski, międzychodzki i szamotulski.

Czytaj całość