27 kwietnia 2017 Imieniny obchodzą Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz, Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

HARMONOGRAM  ODBIORU  ODPADÓW  KOMUNALNYCH W GMINIE PONIEC w okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2019 r.

Dane firmy odbierającej odpady komunalne:
MZO Sp. z o.o. Leszno, ul. Saperska 23, 64-100 Leszno / www.mzoleszno.com.pl
Baza-Rawicz – ul. Kadecka 34, 63-900 Rawicz; tel.65 545 32 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


1.    W przypadku, gdy w ustalony dzień odbioru odpadów zmieszanych przypada dzień ustawowo wolny od pracy, odbiór odpadów odbędzie się w następnym dniu niebędącym dniem wolnym od pracy.
2.    Odpady należy wystawić przed posesję w miejscu łatwo dostępnym, do godziny 6:00 rano (dotyczy to również zbiórek objazdowych).
3.    Worki z odpadami segregowanymi powinny być pełne i zawiązane. Do worków należy wrzucać puste, zgniecione plastikowe butelki i opakowania, złożone kartony, niepotłuczone szkło!

 

harm.1

 

harm.2

narada soltysow 2016Zespół Humoreska uświetnił doroczne spotkanie Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego z sołtysami naszej gminy. Młodzież pod kierunkiem Pani Edyty Wojciechowskiej zaśpiewała najpiękniejsze tradycyjne i nowoczesne kolędy wprowadzając zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Burmistrz Ponieca Jacek Widyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej  Jerzy Kusz złożyli sołtysom życzenia spokojnych, radosnych Świąt, spędzonych w gronie najbliższych.

Zapraszamy do galerii

przedstawienie2016

W czasie przedświątecznej krzątaniny znaleźli dla nas czas aktorzy z Przedszkola Samorządowego w Łęce Wielkiej. Rodzice przedszkolaków wraz z wychowawczynią p. Dorotą, zabrali nas w podróż do Krainy Świętego Mikołaja.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Dyrekcji Przedszkola za przepiękne przedstawienie.

Zapraszamy do galerii

IMG 2798

Wyjątkowe narodziny w gminie Poniec.  Państwo Paulina i Radosław Makowscy z Łęki Wielkiej zostali rodzicami trojaczków.  Gabriela, Adam i Piotr takie imiona dzieci otrzymały od swoich rodziców.  Maleństwa  urodziły się 17 listopada 2016 r. w Poznaniu. Jako pierwszy  o godz. 9:01, ważący 2450 g urodził się Piotruś, druga o godz. 9:02 na świat przyszła Gabrysia mając 2040 g jako trzeci  o 9:03 i ważący 1890 g urodził się Adaś. Dzięki tym wyjątkowym narodzinom  w ciągu trzech minut w gminie Poniec przybyło aż trzech nowych mieszkańców. Szczęśliwe maluchy mają już starszą siedmioletnią  siostrę Jagodę, która z wielkim zaangażowaniem i radością pomaga w opiece nad rodzeństwem. 

gwiazdkaMiejsce to owiane jest tajemnicą. Krążą o nim liczne legendy. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda...  Za sprawą tego miejsca spełniają się marzenia dzieci na całym świecie. Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja,  po raz pierwszy  zostało  udostępnione Przedszkolakom z Łęki Wielkiej.

zuziaMieszkańcy gminy Poniec licznie przybyli do hali widowiskowo-sportowej by świętować w sobotę 10 grudnia Mikołajki. Atrakcji dla wszystkich było, co niemiara. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, pomalować bombki, napisać list do św. Mikołaja, pomalować sobie buźkę, zapleść warkoczyki czy wziąć udział w grach i zabawach z animatorami.

Czytaj całość

mikolaj.szkola6 grudnia to dzień św. Mikołaja, na który z utęsknieniem oraz nutką niepokoju czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu przy padającym z nieba białym puchu Mikołajowie z workami pełnymi słodyczy, którym dzielnie pomagała Śnieżynka, Elf oraz bardzo sympatyczny Renifer ruszyli wspólnie w drogę, by odwiedzić wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Poniec

Czytaj całość

tur.ppDwanaście drużyn wzięło udział w I halowym turnieju piłki nożnej o puchar księdza Proboszcza „Poniec Cup”. Inicjatywa organizacji turnieju, która wyszła ze strony ponieckich księży – Krzysztofa Szymendery i Roberta Łopatki wzbudziła duże zainteresowanie. W ponieckiej hali zaprezentowały się m.in. drużyny kleryków, księży, ministrantów, policjantów, radnych, strażaków, urzędników.

Czytaj całość