23 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech

50 2018

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie" tymi słowami podczas mszy świętej odprawianej przez Proboszcza Ponieckiej Parafii ks. Krzysztofa Szymenderę  rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszów 50, 55, 60 i 65 - lecia pożycia małżeńskiego.  Spotkanie tak ważnych jubileuszy jakimi są Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w dniu 29 czerwca 2018 r. zorganizował Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.   W Gminie Poniec jubileusz wspólnie świętowało, aż 17 par. Otwarcia uroczystości Jubileuszowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w  Poniecu, powitania Jubilatów oraz władz samorządowych dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz.


„Dostojni Jubilaci! Minęło 50, 55, 60 i 65  lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Przychodziły na świat w Waszych małżeństwach dzieci. Usilnie zabiegaliście, nie tylko o ich fizyczny, ale głównie o ich duchowy rozwój. Uczyliście je otaczającego świata i pierwszych słów. Przywiązania do ludzi i zaufania do nich. Gdy dzieci dorastały razem pokazywaliście im słowem i własnym przykładem jak żyć, by być człowiekiem godnym naśladowania. Spotykacie się, Drodzy Jubilaci na uroczystościach rodzinnych i przy zwykłych okazjach. Wymieniacie nawzajem poglądy, gotowi jesteście na pewno spieszyć sobie z moralnym poparciem i pomocą. Jesteście przykładem dobrych rodzin” to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego do czcigodnych Jubilatów.

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody  - to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50, 55,60 i 65 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek - dodał Burmistrz.

Uroczystego aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Wspólnie spędzony czas spotkania umiliła kapela podwórkowa „WIARUSY ZE ŚMIGLA”, występ wokalistki zespołu „Humoreska” a także występ grupy tanecznej „VENUS”. Jubilatom najserdeczniejsze życzenia złożyli także, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz,  Z-ca Burmistrza Eugeniusz Nowak, Sekretarz  Gminy Marcin Pazdaj, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury  Maciej Malczyk.

W uroczystości jubileuszu 50- lecia pożycia małżeńskiego uczestniczyli Państwo:
1. HELENA I WOJCIECH BĄK,
2. HELENA I ANTONI CIESIELSCY,
3. MARIA I ZBIGNIEW KAJOCH,
4. KONSTANCJA I MARIAN KMIECIK,
5. WALERIA I STANISŁAW KORYTOWSCY,
6. IRENA I HENRYK KRUSZKA,
7. KRYSTYNA I FRANCISZEK MAŁECCY,
8. MARIA I ALEKSANDER MUSZYŃSCY,
9. BOŻENA I ZYGMUNT SZCZEPANIAK,
10. DANUTA I ANDRZEJ ŚLIWIŃSCY,

W uroczystości jubileuszu 55- lecia pożycia małżeńskiego uczestniczyli Państwo:
1. PELAGIA I EDMUND CHUDZI,
2. ZOFIA I TADEUSZ MAJCHRZAK
3. MIROSŁAWA I FELIKS SKORUPKA.

W uroczystości jubileuszu 60- lecia pożycia małżeńskiego uczestniczyli Państwo:
1. STEFANIA I MIECZYSŁAW CICHY,
2. TERESA I CZESŁAW JANKOWIAK,
3. MARIA I STANISŁAW SIBIŃSCY.

W uroczystości jubileuszu 65- lecia pożycia małżeńskiego uczestniczyli Państwo:
1. WALERIA I STANISŁAW BOROWIEC.

Z uwagi na  stan zdrowia oraz inne przyczyny w uroczystości jubileuszowej nie mogli uczestniczyć:
Jubilaci obchodzący Jubileusz 50 - lecia pożycia małżeńskiego:
- Genowefa i Antoni Mateccy,
- Genowefa i Franciszek Tyczyńscy,
- Urszula i Jerzy Ratajczak,
- Irena i Stanisław Nowak,
- Zofia i Stanisław Zygmunt,
- Ewa i Andrzej Wolanin.

Jubilaci obchodzący Jubileusz 60 - lecia pożycia małżeńskiego:
- Teresa i Stanisław Mateccy,
- Marianna i Kazimierz Pietrowscy,
- Aniela i Bronisław Smektała.

Jubilaci obchodzący Jubileusz 65-  lecia pożycia małżeńskiego:
- Pelagia i Franciszek Paszkowiak.

Zapraszamy do galerii