17 października 2018 Imieniny obchodzą Lucyna, Małgorzata, Marian, Sulisława, Wiktor, Wiktoriusz

Popup

edziu

Bezinteresowny, pomocny, pracujący na rzecz dobra wspólnego – taki powinien być współczesny naśladowca Edmunda Bojanowskiego. I takich ludzi po raz kolejny poszukuje powiat gostyński w ramach plebiscytu na Wolontariusza Roku 2017.  Kandydatury społeczników w czterech kategoriach (wolontariat indywidualny, młodzieżowy, grupowy i biznes społecznie odpowiedzialny) zgłaszać można do 15 listopada 2017 roku. Laureaci wyłonieni zostaną podczas gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 5 grudnia.


Celem konkursu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu gostyńskiego, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Błogosławiony w swoim życiu wielokrotnie inicjował i prowadził działalność pomocową i charytatywną. Podejmował także działania na rzecz wzmocnienia polskości i ocalenia tradycji narodowej oraz gromadził skarby kultury ludowej. Te działania doskonale wpisują się w idee współczesnego wolontariatu.

Po raz kolejny nagrodzeni zostaną wyróżniający się społecznicy w powiecie gostyńskim. Nagroda tradycyjnie przyznawana będzie w czterech kategoriach. Kapituła konkursowa spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni wolontariusza indywidualnego, wykazującego się wyjątkową aktywnością w realizacji działań społecznych. Statuetka trafi też do wolontariusza młodzieżowego – w tej kategorii poszukujemy osoby niepełnoletniej, pracującej na rzecz swojego środowiska indywidualnie lub w grupie. „Edmunda 2017” otrzyma też zespół osób wspólnie realizujący pomysły – w kategorii wolontariat grupowy.  Corocznie nagroda trafia ponadto do przedsiębiorcy, który w swoich działaniach kieruje się społeczną odpowiedzialnością i wspiera aktywność mieszkańców.

Znasz kandydata na „Edmunda 2017”? Zgłoś jego kandydaturę. Można to zrobić za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie www.powiat.gostyn.pl lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Gostyniu (na załączonym formularzu). Plebiscyt potrwa do 15 listopada 2016 roku. Następnie jury powołane przez Starostę Gostyńskiego wyłoni czterech laureatów. Ich nazwiska poznamy podczas Gali Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego, która odbędzie się 5 grudnia.

Formularz zgłoszenia
Regulamin