16 lipca 2018 Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Dziersław, Eustachy, Eustachiusz, Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap, Ruta, Stefan

Popup

zielone 3.2017

W lipcu i sierpniu w naszej gminie po raz kolejny zostały zorganizowane Zielone wakacje, które przeznaczone były dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia wakacyjne podzielono na trzy turnusy, każdy z nich trwał 2 tygodnie, odbywały się one od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00. Pierwszy turnus rozpoczął się 10 lipca i trwał do 21 lipca, podczas drugiego zajęcia odbywały się w terminie 24 lipiec - 4 sierpień, trzeci trwał od 7 sierpnia do 18 sierpnia. Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 300 młodych osób mieszkających na terenie naszej gminy.

Podczas zajęć świetlicowych odbyły się Warsztaty Cukiernicze, których tematem były babeczki owocowe. Każdy z uczestników warsztatów według własnego uznania stworzył babeczkę oraz „wyczarował” ozdobę z kolorowego marcepanu. Na Spotkaniu z Geologiem dzieci i młodzież obejrzały prezentację o skałach i minerałach i udały się w podróż jak cudownie został stworzony nasz świat.  Ponadto do każdej miejscowości zawitała świetlicowa „Fotobudka”, w której była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w przebraniu. W każdym turnusie odbyły się dwie wycieczki: pierwsza do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu, gdzie dzieci poczuły zmagania bowlingowe, a następnie udały się do Biblioteki Gminnego Centrum Kultury na lekcje biblioteczną, której tematem przewodnim były bajki oraz ich postacie. Dodatkowo odbyło się wiele zajęć zainicjowanych przez opiekunki na świetlicach, do których należały m.in. gniotki, zajęcia z masy solnej, pieczenie ciasteczek, balonowe modelowanie, bańki mydlane, kolorowe słoiczki.

W pierwszym turnusie zajęcia świetlicowe odbywały się w Poniecu, Śmiłowie, Czarkowie i Łęce Wielkiej. Przez dwa tygodnie miejscowości rywalizowały ze sobą w Letnich Igrzyskach świetlicowych, których finałowym akcentem były środowe zmagania na Orliku. Punkty do generalnej klasyfikacji były przyznawane i zdobywane przez uczestników w konkurencjach: Poezja Smaków, Nasza twórczość literacka, Świetlicowy Idol, Show dance oraz konkurencjach sprawnościowych. Dla każdej drużyny za zaangażowanie i kreatywność przygotowano dyplom i słodycze, zwycięzca otrzymał puchar. Pierwsze  Letnie Igrzyska Świetlicowe w pierwszym turnusie wygrała świetlica w Poniecu. Finałem pierwszego turnusu była wycieczka autokarowa do Poznania, gdzie miłośnicy kąpieli wodnych mogli przez 3 godziny korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla nich na basenach Term Maltańskich. 

W drugim terminie Zielone Wakacje odbywały się w pięciu miejscowościach: Drzewcach, Rokosowie, Łęce Małej, Żytowiecku i Bogdankach. Letnie Igrzyska Świetlicowe w drugim turnusie wygrała świetlica w Rokosowie. Nagrodą dla dzieci i młodzieży za uczestnictwo w Zielonych Wakacjach był wyjazd do Aquparku we Wrocławiu.  Trzy godzinny pobyt na basenach i zjeżdżalniach zakończył dwutygodniowe wakacyjne zajęcia świetlicowe.

Na trzecim turnusie Zielonych Wakacji zajęcia zorganizowano w miejscowościach Szurkowo, Sarbinowo, Dzięczyna, Janiszewo i Waszkowo. Gościem zajęć świetlicowych w miejscowości Dzięczyna był pracownik KRUS placówki terenowej w Gostyniu - pani Katarzyna Kamińska, która przedstawiła pouczający filmik Co zrobić, aby nie ulec wypadkowi podczas prac w Gospodarstwie Rolnym. Podczas wizyty odbył się również konkurs plastyczny, trzy zwycięskie prace otrzymały nagrody rzeczowe - plecaki, a prace wyróżnione gadżety. Finałem trzeciego turnusu była wycieczka do Wrocławia i wjazd na Punkt Widokowy - Sky Tower oraz 1,5 godzinny pobyt w Parku JumpWorld.

Zapraszamy do galerii:

Cz. 1
Cz. 2
Cz. 3