17 lipca 2018 Imieniny obchodzą Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan, Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon, Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Popup

zielone.1.2017

I turnus Zielonych Wakacji w Gminie Poniec dobiegł końca. Od 10 lipca do 21 lipca br. odbywały się zajęcia dla dzieci w 4 miejscowościach: w Poniecu, Śmiłowie, Czarkowie i Łęce Wielkiej.

Podczas dwóch tygodni dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach cukierniczych, odbyć godzinną lekcję z Geologiem, przenieść się w bajkowy świat podczas „Lekcji Bibliotecznej”, poczuć bowlingowe zmagania oraz zmienić swój image i zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce. Ponadto odbyły się I Letnie Igrzyska Świetlicowe, które miały na celu dobrą zabawę oraz integrację świetlicową. W trakcie trwania turnusu każda świetlica zdobywała punkty w konkurencji „Poezja Smaków” oraz „Nasza twórczość literacka”. Finał Igrzysk odbył się na Orliku w Poniecu gdzie każda świetlica zaprezentowała swój układ choreograficzny, wystawiła dwóch  przedstawicieli do „Świetlicowego Idola” oraz wzięła udział w konkurencjach sprawnościowych. Dla każdej świetlicy przygotowano dyplom oraz słodki poczęstunek, zwycięzca otrzymał puchar. W biesiadnej atmosferze przy grillu zostały ogłoszone wyniki I Turnusu Letnich Igrzysk Świetlicowych - zwycięzcą została świetlica w Poniecu.

Na zakończenie Zielonych Wakacji odbyła się wycieczka do Poznania, gdzie miłośnicy kąpieli wodnych mogli przez 3 godziny korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla nich na basenach Term Maltańskich.

Zapraszamy do galerii

Galeria cz.1

Galeria cz.2

Galeria cz.3

Galeria cz.4