16 lipca 2018 Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Dziersław, Eustachy, Eustachiusz, Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap, Ruta, Stefan

Popup

35

W dniu 4 maja swoje święto obchodzili strażacy. Druhowie z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy a także strażacy z jednostek OSP Sowiny i Gościejewice spotkali się na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, gdzie rozpoczęły się obchody dnia św. Floriana.

Uczestników uroczystości przywitał Druh Jerzy Wendzonka. Następnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Poniecu, Ryszard Giera przedstawił plan obchodów, po czym uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się wyprowadzeniem sztandarów i odegraniem hymnu strażackiego przez orkiestrę GCK w Poniecu.

Burmistrz Ponieca – Jacek Widyński, w swym wystąpieniu, podziękował przybyłym strażakom za trud, odwagę oraz poświecenie, które ofiarowują dla dobra drugiego człowieka. Za wsparcie oraz dobrą współpracę.
Następnie w asyście orkiestry dętej przemaszerowano do kościoła p.w. Chrystusa Króla na uroczystą Mszę Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin.
Obchody zakończono złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym.

Zapraszamy do galerii