26 maja 2018 Imieniny obchodzą Beda, Filip, Marianna, Paulina, Więcemił, Wilhelmina

Popup

iza.ferie

Pierwszy tydzień Ferii Zimowych dobiega końca, stąd i pierwszy Turnus organizowany w Gminie Poniec właśnie się skończył. Na przełomie stycznia i lutego zajęcia odbywały się w trzech miejscowościach: Sarbinowie, Szurkowie i Poniecu.

Od poniedziałki do piątku dzieci i młodzież spotykały się na świetlicach by spędzić ciekawie i twórczo swój czas wolny od nauki. Codziennie opiekunki dla swoich podopiecznych przygotowywały smaczne posiłki, które w niektórych przypadkach wymagały również pomocy samych uczestników ( robienie tostów, lepieni pierogów, pieczenie muffinek czy smażenie frytek ).

W programie znalazły się również gry planszowe, „Spotkania z Kinectem”  czyli ruchowe konkurencje sportowe, prace plastyczne a wśród nich maseczka karnawałowa, która została przekazana na konkurs organizowany przez Bibliotekę Gminnego Centrum Kultury, szycie sakiewki na drobiazgi, robienie świeczników z słoików, malowani farbami na śniegu, podchody oraz miła i pouczająca lekcja z Panem Policjantem.

Oprócz zajęć na świetlicy były również wyjścia i wyjazdy na Bowling w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Poniecu  oraz pokaz Iluzjonisty Carlosa w ponieckim kinie. Od poniedziałku ferie na świetlicy rozpoczynają się w Rokosowie i Łęce Wielkiej.

Zapraszamy do galerii

Galeria cz.2