26 maja 2018 Imieniny obchodzą Beda, Filip, Marianna, Paulina, Więcemił, Wilhelmina

Popup

gwiazdkaMiejsce to owiane jest tajemnicą. Krążą o nim liczne legendy. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda...  Za sprawą tego miejsca spełniają się marzenia dzieci na całym świecie. Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja,  po raz pierwszy  zostało  udostępnione Przedszkolakom z Łęki Wielkiej.


A stało się to poniekąd za sprawą rodziców z grupy teatralnej „Agrafka”. Wielka Fabryka Świętego Mikołaja 6 grudnia 2016 r.  stanęła otworem dla wszystkich dzieci. Zaskoczyła, zauroczyła, pozwoliła dowiedzieć się więcej na temat świątecznych tradycji, a przede wszystkim przeniosła na chwilę przedszkolna gromadę   „ do innego świata – świata magii i fantazji”.  
Święty Mikołaj otrzymał od Przedszkolaków  mnóstwo listów. Wszystkie z uwagą przeczytał.

Razem z Elfami i Mikołajową ciężko pracował,  żeby spełnić dziecięce  życzenia. Fabryka Mikołaja pracowała pełną parą, mimo awarii maszyny. Jednak prezenty dla grzecznych dzieci były wykonane na czas, starannie zapakowane przez Elfy, aby już za chwilę trafić  do dzieci. Renifery też nie próżnowały. Dbały o kondycję, czesały futerka, pielęgnowały kopytka i zdobiły swoje rogi. Nawet sanie Świętego Mikołaja  były  przygotowane do podróży. Wszystko zostało  dopięte na ostatni guzik, tak by grzeczne dzieci zdążyły otrzymać prezent w tę jedną, magiczną noc! Na pomoc przybyły także Mikołaje i Elfy Pana Burmistrza
z Ponieca.

Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku upominek i zabawki dla wszystkich grup. Zdjęcia zrobione z Mikołajem i jego świtą,  będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, pełen pozytywnych przeżyć i emocji. Dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszych gości i pomachają im na pożegnanie.
Przedszkolaki dziękują rodzicom - aktorom „Agrafki” za niesamowite chwile i wrażenia.  

Zapraszamy do galerii