25 września 2017 Imieniny obchodzą Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
leftZ Oleśnicy powrócili zawodnicy Klubu Sportowego "TIGER WIELKOPOLSKA". Rozgrywane tam 4 Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF klub zalicza do udanych a tegoroczny dorobek gostyńskich i ponieckich taekwondzistów to 15 medali.

Na turnieju stawiło się ok. 320 osób z klubów z całej Polski. Na matach w hali oleśnickiego OSIRu rywalizacja przebiegała od 10 rano do późnych godzin wieczornych. Rozegrane zostały konkurencje walk przerywanych i ciągłych oraz form i technik specjalnych.

Drużyna licząca 32 członków KS "TIGER WIELKOPOLSKA" reprezentowana była przez sekcje w Poniecu, Kościanie, Gostyniu i Żytowiecku z trenerami Krzysztofem Bednarzem i Krzysztofem Żurczakiem.

W skład drużyny weszły głównie młodsze dzieci w kategorii młodzików i kadetów, mniejszą grupę stanowili zawodnicy starszych przedziałów wiekowych.

"W turnieju nie wystąpili zawodnicy którzy reprezentowali nas 3 tygodnie temu w Szwajcarii na Mistrzostwach Europy. Do rywalizacji w Oleśnicy wystawiliśmy osoby które nie załapały się do zagranicznej kadry klubu z wyjątkiem Adama Sierakowskiego z Ponieca.

Adam po nieudanym starcie w Davos, został dzisiaj Mistrzem Polski w walkach semi (pointfighting) w kat. -60 kg. Drugi złoty w tej samej konkurencji zdobył jego kolega Marek Walenczewski w kategorii wagowej -50 kg.
Mówiąc ogólnie to walki przerywane cieszyły się największą popularnością wśród naszych fighterów i przyniosły najwięcej medali. Mimo, że jak zawsze mogłoby ich być dużo więcej to już przyzwyczailiśmy się do kontrowersyjnych werdyktów sędziów w tej organizacji." - podsumowuje trener Krzysztof Bednarz.

Łącznie zawodnicy klubu TIGER WIELKOPOLSKA zdobyli 15 medali w tym 2 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych.