16 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
leftDo kolejnych udanych medalowo zawodów mogą zaliczyć zawodnicy klubu "TIGER" start w IX Mistrzostwach Polski Tang Soo Do. Łukasz Busz z Ponieca powrócił do startów na macie i znowu stanął na podium, tym razem wywalczył tytuł wicemistrza imprezy.

"Tang Soo Do jest najprościej ujmując "siostrą bliźniaczką taekwon-do", walka sportowa obu tych sztuk walki jest identyczna a punktacja i regulaminy zawodów bardzo podobne." - wyjaśnia trener SKT TIGER Krzysztof Bednarz.

Na zawody, które odbyły się w ubiegłą sobotę (16.11.2013) klub wystawił tylko 2 osoby: mieszkańca Ponieca Łukasza Busza i Eryka Świetlika z Leszna. Obydwaj panowie mają stopnie mistrzowskie I DAN i brali udział w walkach light contact i pointfighting oraz w technikach specjalnych. Łukasz Busz wywalczył srebro w pointfightingu w kategorii seniorów do 70 kg. Eryk Świetlik wracał z większym dorobkiem medalowym: zdobył złoto w walkach ciągłych w kategorii seniorów -78 kg i pierwsze miejsce w technikach specjalnych oraz odebrał nagrodę dla najlepszego technika zawodów.

"Otrzymaliśmy zaproszenie na Mistrzostwa Polski Tang Soo Do od naszego przyjaciela Józefa Drozdowskiego, który jest prezesem federacji TSD i organizatorem imprezy ale z ciężkim sercem zmuszeni byliśmy do nie skorzystania z zaproszenia z powodu braku czasu - obecnie pracujemy nad zorganizowaniem Mikołajkowych Mistrzostw Taekwondo, które w zamyśle mają być wewnętrznym turniejem wielkopolskich oddziałów klubu. Łukasz i Eryk studiują w Toruniu i mają blisko do Brodnicy gdzie impreza się odbywała, więc postanowiliśmy ich "uruchomić", z niezłym jak się okazuje skutkiem." - przyznaje trener Krzysztof Bednarz.