16 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
leftPuchar Polski Taekwon-do zakończył się ogromnym sukcesem medalowym zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do "TIGER". W pobliskim Dolsku "tygrysy" zdobyły łącznie 70 medali!!


W imprezie zorganizowanej przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF wystartowało ok. 200 zawodników zgłoszonych z 16 klubów z całej Polski. Dużą ich część stanowiły "tygrysy" - 65 osób z czego 31 zgłoszonych przez wielkopolskie sekcje klubu: Poniec, Gostyń i Kościan.

"Liczebnością przewyższaliśmy składy innych klubów, można powiedzieć, że co czwarty zawodnik na tej imprezie był z naszej drużyny. Dla wielu z nich był to debiut. Jeżeli chodzi o wyniki to również notujemy rekord bo przywieźliśmy z Dolska aż 70 medali co jest rekordem klubu i daje nam bezapelacyjne 1 miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju. Osobiście uważam, że przy lepszym przygotowaniu organizacyjnym i poziomie sędziowania ta liczba byłaby jeszcze większa ale i tak jest nieźle
Z całą pewnością największym sportowym osiągnięciem poza wszelkimi statystykami jest bardzo udany debiut kilku zawodników w każdej grupie wiekowej. Na uznanie zasłużyła Wiktoria Smektała, zdobywczyni złotego medalu w pointfightingu (walki przerywane) i brązowego w walkach kalaki. Drugim świetnym debiutantem jest Mateusz Juskowiak, który świetnie walczył i doszedł aż do finału gdzie musiał ulec bardziej doświadczonemu koledze z Kościana.

Doskonale poradził sobie także team juniorów młodszych: Kacper Woźny, Adam Płocieniak, Bartosz Wadowiec, Szymon Szymański oraz dwaj seniorzy: Mikołaj Kuźniak i Krystian Zieliński, zdobywca 3 medali. Jeżeli dodamy fakt że czerwone pasy : Emil Janowski i Marek Walenczewski, wygrały swoje kategorie jak przystało na tak wysokie stopnie, można być zadowolonym z wyników."
- podsumował zawody trener Krzysztof Bednarz.

Wyniki turnieju

alt