16 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz, Bean, Zdzisława
leftSłoneczna pogoda, tłumy widzów, mnóstwo atrakcji i koncertów, super auta, pokazy mody, rajd cross country i Konkursowa Jazda Samochodowa oraz gwiazdy polskiego i światowego motorsportu – tak w skrócie można podsumować zakończoną w niedzielę, trzydniową imprezę pod nazwą „5 Rajd WRC Pleszew - Fanatic Rally Time”, która odbywała się w Pleszewie i okolicach.


Bez wątpienia było to wielkie święto motorsportu połączone z doskonałym show scenicznym.

Już po raz piąty Stowarzyszenie WRC Pleszew pod wodzą Michała Kuleszy przygotowało aż trzydniowy program dla fanów motoryzacji i motorsportu. Do Pleszewa przyjechali między inymi jako goście specjalni: Leszek Kuzaj, Klaudia Podkalicka, Michał Bębenek, Łukasz „Łoker” Łaskawiec, Marin Kaczmarski, Miroslav Zalpetal czy dziennikarka motoryzacyjna Joanna Zientarska oraz wielu innych zawodników znanych z tras rajdowych, wyścigowych czy Rajdu Dakar.

Widzowie byli niemal bombardowani rozlicznymi atrakcjami i pokazami oraz koncertami. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Bad Boys Blue. Przedtem kibice obejrzeli Fanatic Movie Stage - ekstrawagancki pokaz z udziałem dziewczyn znanych m.in. z magazynu Playboy. Imprezę prowadzili Maciej Wisławski i dziennikarz Radia Olsztyn – Wojciech Jermakow.

W rajdzie cross country startowali goście specjalni m.in. Łukasz Łaskawiec, Miroslav Zapletal (obaj znani z tras Dakaru) i szykująca się do debiutu w pustynnym maratonie Klaudia Podkalicka. Rywalizację na szutrowych odcinkach wygrali Łukasz Bednarz i Michał Obajda (Mitsubishi Pajero). Drugie miejsce zajęli Andrzej i Tomasz Karłowiczowie (ARO). Na najniższym stopniu podium stanęli: Dariusz Krzywkowski i Bartłomiej Krzyszkowski (Mitsubishi Pajero).

W pokazach ulicznych można było zobaczyć Michała Bębenka i Leszka Kuzaja. Nie zabrakło też show z udziałem motocykli, quadów, aut wyścigowych i drifterów. Były też super samochody. W niedzielę rozegrano KJS w którym wystartowało niemal pięćdziesiąt załóg. W klasyfikacji generalnej wygrali Waldemar i Małgorzata Balcerkowie (Mitsubishi Lancer Evo IX). Drudzy na metę dojechali Tomasz Kuciński z Tomaszem Gołębiewskim (Mitsubishi Lancer Evo IX). Podium uzupełnili Tomasz Terlikowski i Borys Barbukow (Subaru Impreza GT).

Organizatorem wydarzenia jest WRC - Pleszew - grupa fanatyków rajdowych, którym przyświeca jedna, wspólna misja: udowodnienie, że motorsportem może zarazić się każdy. Styl, oryginalność, i energia imprez uznawanych za jedne z najlepiej zorganizowanych kraju powoduje, iż należy przypuszczać, podobnie jak w latach poprzednich, drugi weekend września i „5 Rajd WRC Pleszew” pozostawią wśród uczestników i widzów niezapomniane wrażenia.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: VW Ignaszak, Orlen Oil, producentów olejów Platinum, Dr.Marcus International – lider w produkcji samochodowych odświeżaczy powietrza oraz Sunny Corn.

Załoga z Ponieca w składzie Piotr Kuropka z pilotem Marcinem Maćkowskim zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 pozycji.

Zapraszamy do galerii