22 marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł

gzwik.logo

SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwatorskich na głównej sieci wodociągowej dostarczającej wodę
do miejscowości Poniec, informujemy, iż w dniu 27 września 2018 roku od godziny 8:00 - 12:00 prowadzone będą prace na sieci, co spowoduje wstrzymanie dostaw wody dla mieszkańców Ponieca.

Po zakończeniu prac, jakość dostarczanej wody może ulec czasowemu pogorszeniu.

Za niedogodniści przepraszamy

                                                                              Kierownik GZWiK
                                                                   Mariusz Bartz

RONDO 14.09.2018

Szanowni Państwo przystępujemy do opracowania ostatecznego projektu budowy ronda w obrębie skrzyżowania ulic Bojanowskiej i Rydzyńskiej. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się w obrębie skrzyżowania. Budowa skrzyżowania typu „rondo” ma zapewnić płynność ruchu i w znacznym stopniu poprawić komunikację. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi poprawa płynności ruchu, co w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin wydzielanych przez silniki poruszających się pojazdów, a także przyczyni się do zmniejszenia hałasu oraz polepszenia warunków akustycznych na terenach graniczących z inwestycją.
Dla pojazdów poruszających się od ul. Rydzyńskiej w kierunku Bojanowa, zaprojektowano by-pass, który umożliwi przejazd z ominięciem ronda, którego szerokość jezdni zaprojektowano na 6,0 m. Projekt uwzględni również nowe oświetlenie skrzyżowania i najbliższego otoczenia.
Opracowaną koncepcję w zakresie zagospodarowania terenu, przedstawiamy Państwu, w celu uzyskania opinii i uwag do niej. Jeżeli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek uwagi, prosimy o przedstawienie ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź w siedzibie Urzędu Miejskiego w Poniecu, w pokoju nr 9.

agricel

Na gruntach sprzedanych przez Gminę Poniec w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej” pobudowano i oddano do użytku kolejną firmę. W dniu 7 września 2018 r. właściciele Spółki  dokonali uroczystego otwarcia firmy AGRICEL zajmującej się branżą w zakresie rolnictwa i ogrodnictwa.  Nowopowstała firma AGRICEL zakupiła w 2018 r. tereny pod zabudowę przemysłową i w dynamicznym tempie grunty zabudowała zapleczem magazynowym. Dogodne warunki inwestowania oraz zwolnienia podatkowe  spowodowały, że w nowopowstałej firmie swoje miejsce pracy znalazło już  kilkanaście osób.  „Cieszę się bardzo, że przygotowane przez nas tereny inwestycyjne zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Jest mi niezmiernie miło, że firma AGRICEL znalazła swoje miejsce właśnie w Poniecu w gminie gdzie branża ogrodnicza i rolnicza jest bardzo potrzebna. W imieniu Władz samorządowych i społeczeństwa Gminy Poniec, pragnę złożyć serdeczne gratulację i wyrazy uznania za wkład pracy i zaangażowanie w dynamiczny rozwój firmy. Życzę dalszych sukcesów zawodowych stale rosnącego zaufania kontrahentów, szerokich perspektyw rozwoju, trwałego umacniania na rynku oraz satysfakcji i trwałości w realizacji zamierzeń” – to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego  do Właścicieli Firmy.
Spółka AGRICEL jest drugą firmą działającą w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej”, działalność na przygotowanych przez tut. samorząd terenach zapoczątkowała Spółka FAMAG zajmująca się branżą  opakowaniową, która produkuje wyroby z tworzyw sztucznych i rozprowadza je na rynek krajowy i międzynarodowy.  W Spółce FAMAG zatrudnionych jest również  około 60 osób.
Sprzedaży podlegała także największa w strefie działka licząca ponad 4 ha gruntu, na której poznański inwestor chce pobudować „Poniecki Park Technologiczny” i tym samym zatrudniać kilkadziesiąt osób.
Do sprzedaży w strefie inwestycyjnej pozostała już tylko jedna działka. W związku z dalszym zapotrzebowaniem gruntów inwestycyjnych zgłaszanym przez potencjalnych nabywców Gmina Poniec podjęła już starania  o pozyskanie  kolejnych gruntów na ten cel.

Galeria

Poniec 1a

Blisko 900.000 zł dofinansowania na budowę świetlicy w Sarbinowie otrzyma gmina Poniec ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ta potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja ma na celu wzrost poziomu aktywności i wspieranie integracji społecznej poprzez udostępnienie infrastruktury kulturalnej.
W dniu 10 września br. dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie budowy świetlicy.
Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 1.400.000 zł, a gmina otrzyma maksymalne wsparcie w wysokości ponad 60 procent wartości zadania.

memoriał boks


Walki bokserskie będą główną atrakcją I Memoriału im. Antoniego Gościańskiego, który odbędzie się 29 września br. w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu.

Pochodzący z Kopania Antoni Gościański urodził się w 1926 roku. Mając 21 lat wyjechał do Warszawy, gdzie w trakcie służby wojskowej rozpoczął bogatą i obfitującą w sukcesy karierę bokserską, zdobywając m.in. 4 tytuły indywidualnego mistrza Polski czy 6 tytułów drużynowego mistrza kraju. Bokser był także uczestnikiem mistrzostw Europy w Mediolanie oraz igrzysk olimpijskich w Helsinkach.

Organizatorzy chcąc przybliżyć postać boksera zapraszają 29 września br. do hali widowiskowo –sportowej na otwarcie okolicznościowej wystawy, wysłuchanie prelekcji przedstawiającej sylwetkę Gościańskiego oraz na memoriał bokserski.

Co za ile i jak

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na szkolenie „Co, za ile i jak? Aspekty sprzedaży w małej firmie”, które odbędzie się w dniu 25 września 2018 roku (wtorek) w godzinach 9.00-15.00 w Sali SWPPG, Gostyń, ul. 1 Maja 13/3.

herb c

Ankieta dotycząca likwidacji przejazdów kolejowych w związku z przebudową linii kolejowej Lk 14 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Głogów.

W związku z prowadzonymi pracami planistycznymi dotyczącymi przebudowy linii kolejowej Ostrów Wlkp – Leszno – Głogów, jedna a koncepcji przewiduje likwidację dwóch przejazdów kolejowych na terenie Gminy Poniec. Inwestor chcąc poznać zdanie mieszkańców gminy przygotował ankietę w której można zająć swoje stanowisko w tym temacie.

Link: https://mamzdanie.org.pl/apex/

Osoby zainteresowane po wejściu na stronę w oknie "Treść konsultacji" jest link do mapy z przedstawionymi lokalizacjami przejazdów do likwidacji. Po włączeniu mapy po lewej stronie pokaże się lista przejazdów po kliknięciu na wybrany przejazd pokaże się opis dotyczący planowanych prac.

W przypadku uwag (zgody lub sprzeciwu) proszę o dodanie komentarza w oknie "komentarze" na stronie mamzdanie.pl z podaniem numeru przejazdu którego tyczy się uwaga (numer przejazdu z listy na mapie).