27 kwietnia 2017 Imieniny obchodzą Anastazy, Andrzej, Bożebor, Kanizjusz, Martyn, Piotr, Teofil, Zyta

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst  jednolity Dz. U. z 2016 roku  poz. 446 ze zmianami) zwołuję XXI Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 20 grudnia 2016 roku o godz. 9:00  w  Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie.

bezdomny

Jak prognozują synoptycy, zbliżają się mrozy i zima. Zdecydowana większość z nas jest do nich odpowiednio przygotowana. Ale są też tacy, którzy - ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, niesamodzielność, biedę, czy różne sytuacje losowe – nie poradzą sobie są ze skutkami mrozów. Są też osoby bezdomne. Przyczyny są różne, np. sytuacja w domu albo konflikt z prawem, w następstwie którego, po odsiadce, osoba nie  ma  gdzie  wrócić. Każdy  człowiek to inna historia. Nie jest tajemnicą, że  znaczna  część  spośród  nich ma problem  z  alkoholem. Problem jest tym poważniejszy, że bez dobrej woli samych bezdomnych wszelkie działania pomocowe, kierowane do nich, są daremne.

Pamiętajmy o nich!

Bez tytułu11

6 grudnia to dzień św. Mikołaja, na który z utęsknieniem oraz nutką niepokoju czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu przy padającym z nieba białym puchu Mikołajowie z workami pełnymi słodyczy, którym dzielnie pomagała Śnieżynka, Elf oraz bardzo sympatyczny Renifer ruszyli wspólnie w drogę, by odwiedzić wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Poniec.

gzwik

Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Poniecu
z/s w Drzewcach ogłasza nabór na stanowisko:
konserwatora sieci wodociągowej – operatora koparko - ładowarki.

I. Wymagania niezbędne wobec kandydata:
1. Ukończenie 18 roku życia i posiadanie  pełnej  zdolności  do czynności cywilnoprawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
2. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku.
3. Brak skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
4. Nieposzlakowana opinia.
5. Wykształcenie: minimum zawodowe, mile widziane średnie techniczne;  preferowany profil (specjalność): instalator urządzeń sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych lub pokrewne.
6. Uprawnienia do pracy na koparko – ładowarce.
7. Doświadczenie minimum 3 lata pracy na koparko - ładowarce
8. Mile widziane doświadczenie w pracy w charakterze montera - konserwatora sieci wodociągowej/kanalizacyjnej.
9. Umiejętność czytania dokumentacji technicznej.
10. Prawo jazdy kat. B.

kania

W sobotnie południe, 26 listopada 2016r., w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbył się turniej piłkarski im. Jana Dopierały. Była to już IX edycja piłkarskich zmagań upamiętniająca społecznika, działacza sportowego z gminy Poniec.
Dzięki współpracy gminy Poniec, PKS Piast Poniec, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano halowy turniej piłkarski w którym oprócz drużyny gospodarzy wystąpiły czwartoligowe: Kania Gostyń, Polonia Leszno, Rawia Rawicz oraz występujące na co dzień w klasie okręgowej Korona Piaski i Krobianka Krobia.

Czytaj całość

gim.lego

Projekt pt. „SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA” realizowana jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Publiczne Gimnazjum im. ppłk. dr. B. Śliwińskiego w Poniecu zgłosiła chęć udziału w powyższym przedsięwzięciu i została zakwalifikowana do projektu. W ramach projektu placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły.

ops.IMG

Tradycją powiatu gostyńskiego stało się docenianie pracowników pomocy społecznej, którzy wykonują codziennie trudną, ale niewidoczną na co dzień, pracę. Doskonałą okazją ku temu są obchody święta  pracowników pomocy społecznej, czyli Dnia Pracownika Socjalnego, które w powiecie gostyńskim przybierają corocznie uroczysty charakter. Jest to wyraz szacunku dla tej pracy, jej roli i społecznego znaczenia.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst  jednolity Dz. U. z 2016 roku  poz. 446 ze zmianami) zwołuję XX Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 25 listopada 2016 roku o godz. 14:00 w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu.