22 marca 2019 Imieniny obchodzą Bazylissa, Bogusław, Godzisław, Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Urząd Miejski w Poniecu przypomina, że zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych z dnia 10 kwietnia 1974r. (tekst jedn. Dz. U. Nr 87 poz. 960 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia    12 września 2002r. ( Dz. U. Nr 183 poz.1522), do końca 2007 roku istnieje obowiązek wymiany wszystkich książeczkowych dowodów osobistych.
Wnioski o wydanie dowodu osobistego można pobrać w Urzędzie Miejskim w Poniecu lub na stronie internetowej  www.bip.poniec.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w  Poniecu zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i gminy do udziału w uroczystościach jubileuszowych 100 – lecia założenia OSP PONIEC  które odbędą się 27 maja 2007r.

W dniu 12 maja br. dziewczęta z zespołu tanecznego „Natia” z GCK w Poniecu wzięły udział w III  WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TAŃCA NOWOCZESNEGO w Poznaniu. Startowały w konkurencji SHOW DANCE 12-15 lat  i  powyżej 15 lat.

W ramach realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w dniu 14 maja br. Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu zorganizował spektakl profilaktyczny dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Poniecu oraz Gimnazjum w Żytowiecku.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" 15.05.07 r. na kolejne spotkanie w Przedszkolu Samorządowym zawitała bibliotekarka z biblioteki dziecięcej.

W dniu 11 maja br. Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zorganizowali wycieczkę do pływalni Akwawit dla dzieci ze świetlic środowiskowo – terapeutycznych z terenu gminy Poniec.

W dniu 4 maja br. w Poniecu uroczyście obchodzono święto patrona strażaków św. Floriana.