17 lutego 2019 Imieniny obchodzą Donat, Donata, Franciszek, Izydor, Julian, Konstanty, Łukasz, Niegomir, Sylwin, Zbigniew, Zbyszko

Popup

W roku bieżącym upływa kadencja ławników sądów powszechnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Prawo o ustroju sądów powszechnych – Dz. U. z 2001r. nr 98 poz. 1070 ze zmianami) ławników do sądów wybierają Rady Gmin w głosowaniu tajnym.

Sołectwo Miechcin zwyciężyło w pierwszym Turnieju Sołectw Gminy Poniec, który odbył się w dniu 16 czerwca br. na boisku sportowym w Poniecu. W turnieju udział wzięło 13 sołectw z terenu gminy Poniec.

Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego (SWPPG) wraz ze Starostwem Powiatowym w Gostyniu przy współpracy Państwowej Inspekcji Pracy zaprasza na  Forum Gospodarcze.

Spotkanie odbędą się 20 czerwca w Sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Przy ul . Wrocławskiej 256 o godz. 17.00. Temat forum brzmi: „Jak uniknąć wypadku przy pracy”.

W dniu 3 czerwca br. na boisku wiejskim w Miechcinie odbył się  festyn sportowo – rekreacyjny popularyzujący trzeźwy i zdrowy styl życia.

W dniach 9 – 10 czerwca br. odbyły się po raz trzeci uroczyste obchody Dni Ponieca.
Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i w sobotę odbyła się tylko część zaplanowanych imprez. Rozegranych zostało kilka spotkań III Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Ponieca oraz Turnieju Drużyn Młodzieżowych w Piłce Nożnej. Nie odbył się także Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Ponieca.

Wyłączenia prądu

Poniec
ul. Drożdżyńskiego 8a, 12a, 13a, ul. Dworcowa 2-3, PKP, przychodnia rejonowa, ul. Gostyńska 41-45, ul. Harcerska 6-7, ul. Kościuszki 1-11, 13, 16-23, kościół, szpital, ul. Krobska 11-20, 41, 43, 44a, 46, poczta, szkoła, ul. Pocztowa 1-8, baza GZ, składnica materiałów opałowych, ul. Respądka 1-6, ul. Śliwińskiego 14, Rynek 17a
w dniach: 2007.06.19 - 2007.06.19, w godzinach: 08:00 - 18:00

Źródło www.enea.pl

 

Dnia 8 maja odbył się apel inaugurujący obchody I światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Wypadek, to nie przypadek”. W trakcie tego spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji sierżanta sztabowego pana Dariusza Wiśniewskiego policjanta z KPP z Gostynia z sekcji ruchu drogowego i posterunkowej Agnieszki Pernak z ogniwa patrolowo interwencyjnego z Gostynia. Następnie pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej z Ponieca pani Hanna Pazdaj i pełnomocnik burmistrza d/s rozwiązywania problemów alkoholowych w Poniecu pan Piotr Kaźmierczak przedstawili informacje dotyczące podejmowanych działań na terenie naszej gminy przez reprezentowane przez nich placówki. Na zakończenie wszyscy oglądnęli film animowany „Ratujemy i uczymy ratować” przygotowany przez Fundację WOŚP dotyczący nauki udzielania pierwszej pomocy.