19 września 2018 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir

Popup

W dniu 11 maja br. Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Gminnym Centrum Kultury w Poniecu zorganizowali wycieczkę do pływalni Akwawit dla dzieci ze świetlic środowiskowo – terapeutycznych z terenu gminy Poniec.

W dniu 4 maja br. w Poniecu uroczyście obchodzono święto patrona strażaków św. Floriana.

W gminie Poniec uroczyście obchodzono Święto Narodowe 3 Maja. Tradycyjnie uczestnicy zebrali się przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu i przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali do kościoła p.w. Chrystusa Króla.

Ponad sto osób wzięło udział w I Rodzinnej majówce rowerowej pod hasłem „Jeździmy bezpiecznie”. Majówka rozpoczęła się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Uroczystego otwarcia oraz powitania dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz.

Dnia 26.04.2007r. odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP typu „ S ” z terenu gminy Poniec i Krobia. W ćwiczeniach udział wzięło 7 samochodów bojowych.   .

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”- Pod takim hasłem ruszyła siódma już edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej, skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Kampania potrwa do 30 czerwca br., a prowadzona będzie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

Głównym tematem obrad VII Sesji Rady Miejskiej w Poniecu, która odbyła się w dniu 25 kwietnia br. było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2006 rok oraz udzielenie Burmistrzowi Ponieca absolutorium z tego tytułu.

Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego (SWPPG) wraz ze Starostwem Powiatowym w Gostyniu przy współpracy Urzędu Miejskiego w Poniecu organizują Forum Gospodarcze. Jest to już dwudzieste z kolei tego typu spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie.