21 października 2018 Imieniny obchodzą Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora

Popup

Dnia  21 lipca 2007 r. Gminne Centrum Kultury w Poniecu zorganizowało wakacyjny rodzinny festyn w Parku Miejskim. Od godziny 16:00  dzieci brały czynny udział w grach i zabawach prowadzonych przez  zespół muzyczny „ Wehikuł ” . Każde dziecko zostało obdarowane drobnymi upominkami oraz słodyczami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 11 sierpniana na wycieczkę rowerową "Szlakiem Mickiewicza". Plan trasy: Poniec -Rokosowo- Sarbinowo – Karzec - Poniec.

GMINNNE CENTRUM KULTURY W PONIECU ORGANIZUJE WYJAZD DO KINA PLAZA POZNAŃ NA FILM: „ HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA”

Uczniowie z najbiedniejszych rodzin dostaną dofinansowanie do szkolnej wyprawki podręczników i mundurków. Wystarczy, że ich rodzice złożą w szkole odpowiedni wniosek.

W dniach 10 i 13 lipca Gminne Centrum Kultury w Poniecu zorganizowało dla uczniów  gimnazjum i szkoły podstawowej Drużynowy Turniej w Piłkarzyki. W turnieju udział wzięło 26 osób.

W dniu 14 lipca br. w Poniecu odbyła się „Rodzinna Wycieczka Rowerowa” zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu Jerzego Kusza.  X

W tym roku w okresie ferii letnich gmina Poniec, już po raz czwarty, realizuje program „Zielone Wakacje”. W okresie od 16 lipca do 24 sierpnia br. na terenie gminy Poniec w dziesięciu miejscowościach zostaną uruchomione świetlice, w których od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 – tej do 14 – tej będą prowadzone zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Będą to zajęcia sportowe, plastyczne, profilaktyczne, a także różne gry i zabawy. Ponadto uczestnicy „Zielonych Wakacji” będą mogli spotkać się z osobami wykonującymi ciekawe zawody, obejrzeć spektakle teatralne, wyjechać na wycieczkę lub ognisko, a także skorzystać z dożywiania.

Uprzejmie informujemy, że termin wycieczki rowerowej z dnia 7.07.07r. ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zostaje przełożony na 14.07.07r. (sobota) godz. 10:00 (plac GCK). Jednocześnie zapisy zostają przedłużone do czwartku (12.07.07r)