21 listopada 2017 Imieniny obchodzą Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław

Popup


Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2007/zimapark/IMG_0109.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2007/zimapark/IMG_0109.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" bibliotekarka Oddziału dla Dzieci oraz miś Bajtuś odwiedzają raz w miesiącu Przedszkole Samorządowe w Poniecu. ".

W dniu 19 lutego br. o godz. 1300 w sali GCK w Poniecu odbędzie się II GMINNY KONKURSU „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918/1919 NA ZIEMI PONIECKIEJ”.  W konkursie udział wezmą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Poniec. Uczestnicy startują w dwóch odrębnych kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

W sobotę 10 lutego w Zespole Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbył się okręgowy etap konkursu organizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony przyrody „SALAMANDRA”, którego tegorocznym tematem był Tatrzański Park Narodowy. 39 uczniów, którzy zakwalifikowali się do tego etapu z 11 szkół, musiało wykazać się wiedzą na temat wszystkich Parków Narodowych z terenu Polski oraz ogólną wiedzą przyrodniczą.

o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Gminie Poniec w 2007 roku.

W sobotę 10 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu odbył się drużynowy turniej w piłkarzyki, w rozgrywkach udział wzięło 36 osób. W turnieju brali udział uczniowie szkoły podstawowej jak i również gimnazjaliści. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym.

W dniu 5 lutego br. rozpoczęły się zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie miasta i gminy Poniec.

Wczorajsze wybory do Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej  w gminie Poniec przeprowadzono w 4 obwodach głosowania. Uprawnionych do głosowania było 1683 członków Izby Rolniczej (rolników) Frekwencja wybiorcza wyniosła niewiele ponad 8%.

W ramach realizacji zadań Obrony Cywilnej w powiecie gostyńskim w każdy czwarty czwartek miesiąca
o godz. 12:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe (jeden sygnał syren trwający 3 minuty).