28 lipca 2017 Imieniny obchodzą Innocenty, Innocenta, Marcela, Pantaleon, Samson, Świętomir, Wiktor, Wiktoriusz

gzwik

Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Poniecu
z/s w Drzewcach ogłasza nabór na stanowisko:
konserwatora sieci wodociągowej – operatora koparko - ładowarki.

I. Wymagania niezbędne wobec kandydata:
1. Ukończenie 18 roku życia i posiadanie  pełnej  zdolności  do czynności cywilnoprawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
2. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku.
3. Brak skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
4. Nieposzlakowana opinia.
5. Wykształcenie: minimum zawodowe, mile widziane średnie techniczne;  preferowany profil (specjalność): instalator urządzeń sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych lub pokrewne.
6. Uprawnienia do pracy na koparko – ładowarce.
7. Doświadczenie minimum 3 lata pracy na koparko - ładowarce
8. Mile widziane doświadczenie w pracy w charakterze montera - konserwatora sieci wodociągowej/kanalizacyjnej.
9. Umiejętność czytania dokumentacji technicznej.
10. Prawo jazdy kat. B.

kania

W sobotnie południe, 26 listopada 2016r., w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbył się turniej piłkarski im. Jana Dopierały. Była to już IX edycja piłkarskich zmagań upamiętniająca społecznika, działacza sportowego z gminy Poniec.
Dzięki współpracy gminy Poniec, PKS Piast Poniec, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano halowy turniej piłkarski w którym oprócz drużyny gospodarzy wystąpiły czwartoligowe: Kania Gostyń, Polonia Leszno, Rawia Rawicz oraz występujące na co dzień w klasie okręgowej Korona Piaski i Krobianka Krobia.

Czytaj całość

gim.lego

Projekt pt. „SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA” realizowana jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Publiczne Gimnazjum im. ppłk. dr. B. Śliwińskiego w Poniecu zgłosiła chęć udziału w powyższym przedsięwzięciu i została zakwalifikowana do projektu. W ramach projektu placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły.

ops.IMG

Tradycją powiatu gostyńskiego stało się docenianie pracowników pomocy społecznej, którzy wykonują codziennie trudną, ale niewidoczną na co dzień, pracę. Doskonałą okazją ku temu są obchody święta  pracowników pomocy społecznej, czyli Dnia Pracownika Socjalnego, które w powiecie gostyńskim przybierają corocznie uroczysty charakter. Jest to wyraz szacunku dla tej pracy, jej roli i społecznego znaczenia.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst  jednolity Dz. U. z 2016 roku  poz. 446 ze zmianami) zwołuję XX Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 25 listopada 2016 roku o godz. 14:00 w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu
ogłasza konkurs ofert na stanowisko
Referenta ds. świadczeń wychowawczych
w Ośrodku Pomocy Społecznej
od dnia 1 stycznia  2017r.

Czytaj całość

eleni11

Na scenę muzyczną do hali widowiskowo-sportowej w Poniecu zaproszono Eleni, artystkę, która zadebiutowała ponad 40 lat temu, królową polskiej piosenki mającą za sobą występy nie tylko w Polsce, ale również za granicą, między innymi we Francji, w Szwecji, Stanach Zjednoczonych czy Australii. Tłumnie zgromadzoną publiczność przywitał dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk zapowiadając występ artystki i jej zespołu.

Czytaj całość