27 maja 2017 Imieniny obchodzą Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit

chodnik.bZakończono inwestycję dotyczącą przebudowy chodnika w Bączylesie na odcinku 123 mb. Wykonawcą przedsięwzięcia była Firma Brukarska WIT-BUD - Witold Niedziela, ul. Poznańska 175, 63-800 Gostyń. Wartość inwestycji wyniosła 33 000,00 zł.

Więcej ...

waszkowo drogaZakończono przebudowę drogi gminnej w Waszkowie na długości 452 mb. Wykonawcą przebudowy w/w drogi było Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno, ul. Bema 33 64-100 Leszno. Koszt inwestycji wyniósł 73 108,74 zł brutto.

Więcej ....

18 sesjaW dniach 6 i 7 października 2016 roku odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Poniecu.

W sesji uczestniczyło 15 radnych oraz:
1. Burmistrz Ponieca i pracownicy Urzędu Miejskiego
2. Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy
3. Sołtysi

stow.gosJesteście kreatywni i macie ciekawe pomysły? Nie wiecie jak je zrealizować albo do kogo się zgłosić? Szukacie dofinansowania, aby zmaterializować swój pomysł?
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spotkanie z rzecznikiem patentowym, jeśli zgłosi się 5 osób.
Na nim dowiecie się, czy Wasz pomysł ma szanse zakończyć się sukcesem.

Zgłaszajcie się telefonicznie 65 572 07 54, 537 007 087 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat SSMStowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu zaprasza na bezpłatne szkolenie „Oswoić SM”, które poprowadzi lek med. specjalista neurolog Jacek Wencel ze Szpitala MSW w Poznaniu.
Stwardnienie rozsiane jest najczęstszą chorobą neurologiczną młodych dorosłych. SM diagnozuje się najczęściej między 20 a 40 rokiem życia. W SM nie istnieje żaden schemat przebiegu choroby. U każdej osoby ze stwardnieniem rozsianym obserwuje się inny zespół objawów, który zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy gospodarza zwalcza komórki własnego organizmu.

visa

Informujemy, że od dnia 5 września 2016r. w Kasie Urzędu Miejskiego w Poniecu (pokój nr 6) został zainstalowany terminal. W związku z powyższym istnieje możliwość bezgotówkowej zapłaty podatków i opłat.

pks piast poniec herbW niedzielę, 9 października br., odbyło się drugie spotkanie tenisistów stołowych ponieckiego Piasta. Rywalem był zespół z Bodzewa. Blisko czterogodzinny pojedynek zakończył się wynikiem remisowym 9 – 9.

Szkoda straconych punktów, zwycięstwo było blisko, tym bardziej, że Piast prowadził już 9 – 7 – mówi Wojciech Walencki, trener Piasta
Punkty dla Piasta zdobyli Marszałek 3,5; Płoszajczak 1; Olejniczak 2,5; Mrukowski 0,5; Borowski 1,5.

Za tydzień Piast rozegra kolejne spotkane, tym razem na wyjeździe, w Kobylinie ze Spółdzielcą.

lig.09.2016W środę 5 października br. po przeszło dwóch miesiącach eliminacji rozpoczęły się gry finałowe I Otwartych Mistrzostw Gminy Poniec w Bowlingu. Do fazy finałowej przystąpiło 18 zawodników, którzy przez trzy kolejne środy będą walczyć o zdobycie jak największej liczby punktów.

Czytaj całość