21 lipca 2017 Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina, Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor, Wiktoriusz

gwiazdkaMiejsce to owiane jest tajemnicą. Krążą o nim liczne legendy. Wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje i jak wygląda...  Za sprawą tego miejsca spełniają się marzenia dzieci na całym świecie. Na specjalne życzenie Świętego Mikołaja,  po raz pierwszy  zostało  udostępnione Przedszkolakom z Łęki Wielkiej.

zuziaMieszkańcy gminy Poniec licznie przybyli do hali widowiskowo-sportowej by świętować w sobotę 10 grudnia Mikołajki. Atrakcji dla wszystkich było, co niemiara. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, pomalować bombki, napisać list do św. Mikołaja, pomalować sobie buźkę, zapleść warkoczyki czy wziąć udział w grach i zabawach z animatorami.

Czytaj całość

mikolaj.szkola6 grudnia to dzień św. Mikołaja, na który z utęsknieniem oraz nutką niepokoju czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu przy padającym z nieba białym puchu Mikołajowie z workami pełnymi słodyczy, którym dzielnie pomagała Śnieżynka, Elf oraz bardzo sympatyczny Renifer ruszyli wspólnie w drogę, by odwiedzić wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Poniec

Czytaj całość

tur.ppDwanaście drużyn wzięło udział w I halowym turnieju piłki nożnej o puchar księdza Proboszcza „Poniec Cup”. Inicjatywa organizacji turnieju, która wyszła ze strony ponieckich księży – Krzysztofa Szymendery i Roberta Łopatki wzbudziła duże zainteresowanie. W ponieckiej hali zaprezentowały się m.in. drużyny kleryków, księży, ministrantów, policjantów, radnych, strażaków, urzędników.

Czytaj całość

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst  jednolity Dz. U. z 2016 roku  poz. 446 ze zmianami) zwołuję XXI Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 20 grudnia 2016 roku o godz. 9:00  w  Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie.

bezdomny

Jak prognozują synoptycy, zbliżają się mrozy i zima. Zdecydowana większość z nas jest do nich odpowiednio przygotowana. Ale są też tacy, którzy - ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, niesamodzielność, biedę, czy różne sytuacje losowe – nie poradzą sobie są ze skutkami mrozów. Są też osoby bezdomne. Przyczyny są różne, np. sytuacja w domu albo konflikt z prawem, w następstwie którego, po odsiadce, osoba nie  ma  gdzie  wrócić. Każdy  człowiek to inna historia. Nie jest tajemnicą, że  znaczna  część  spośród  nich ma problem  z  alkoholem. Problem jest tym poważniejszy, że bez dobrej woli samych bezdomnych wszelkie działania pomocowe, kierowane do nich, są daremne.

Pamiętajmy o nich!

Bez tytułu11

6 grudnia to dzień św. Mikołaja, na który z utęsknieniem oraz nutką niepokoju czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu przy padającym z nieba białym puchu Mikołajowie z workami pełnymi słodyczy, którym dzielnie pomagała Śnieżynka, Elf oraz bardzo sympatyczny Renifer ruszyli wspólnie w drogę, by odwiedzić wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Poniec.

gzwik

Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Poniecu
z/s w Drzewcach ogłasza nabór na stanowisko:
konserwatora sieci wodociągowej – operatora koparko - ładowarki.

I. Wymagania niezbędne wobec kandydata:
1. Ukończenie 18 roku życia i posiadanie  pełnej  zdolności  do czynności cywilnoprawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
2. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku.
3. Brak skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
4. Nieposzlakowana opinia.
5. Wykształcenie: minimum zawodowe, mile widziane średnie techniczne;  preferowany profil (specjalność): instalator urządzeń sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych lub pokrewne.
6. Uprawnienia do pracy na koparko – ładowarce.
7. Doświadczenie minimum 3 lata pracy na koparko - ładowarce
8. Mile widziane doświadczenie w pracy w charakterze montera - konserwatora sieci wodociągowej/kanalizacyjnej.
9. Umiejętność czytania dokumentacji technicznej.
10. Prawo jazdy kat. B.

kania

W sobotnie południe, 26 listopada 2016r., w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbył się turniej piłkarski im. Jana Dopierały. Była to już IX edycja piłkarskich zmagań upamiętniająca społecznika, działacza sportowego z gminy Poniec.
Dzięki współpracy gminy Poniec, PKS Piast Poniec, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano halowy turniej piłkarski w którym oprócz drużyny gospodarzy wystąpiły czwartoligowe: Kania Gostyń, Polonia Leszno, Rawia Rawicz oraz występujące na co dzień w klasie okręgowej Korona Piaski i Krobianka Krobia.

Czytaj całość

gim.lego

Projekt pt. „SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA” realizowana jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

Publiczne Gimnazjum im. ppłk. dr. B. Śliwińskiego w Poniecu zgłosiła chęć udziału w powyższym przedsięwzięciu i została zakwalifikowana do projektu. W ramach projektu placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły.