19 marca 2019 Imieniny obchodzą Bogdan, Józef

Popup

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać do końca sierpnia 2018 r. (załączając faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie: od 01 lutego 2018r. do 31 lipca 2018r.)

Wnioski do pobrania w Urzędzie Miejskim w Poniecu, pok. nr 6 i na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2018 roku wynosi 1,00 zł od 1 litra zakupionego oleju napędowego. Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych w 2018 roku wynosi 86,00 zł.


Pieniądze wypłacane będą do 31 października 2018 roku w przypadku złożenia wniosku w sierpniu br. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

bron

Dnia 11 i 12 sierpnia w Poniecu były pełne atrakcji. Wszystko za sprawą Pierwszego Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej. Mieszkańcy mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody i poczuć historię na własnej skórze. Całą imprezę zainicjowała parada zabytkowych pojazdów wojskowych wokół ponieckiego rynku. Rekonstruktorzy ubrani w pięknie stroje mieszczan, żołnierzy wywodzących się z Armii wielkopolskiej, włoskiej, brytyjskiej, niemieckiej czy bolszewickiej. Za nimi jechały pojazdy historyczne. Można było zobaczyć m.in. radziecki samochód terenowy GAZ-67 potocznie nazywany czapajewem, motocykle, KDF 82 - czyli Volkswagen Garbus w wersji frontowej, Fiat 508, Opel Kadett K38 czy Tarpan Honker w wersji bojowej.

Czytaj całość

szukanie

W środę 8 sierpnia w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu zainaugurowano III Obóz Szkoleniowo Badawczy. Środowe prelekcje, które miały przybliżyć nam zakres prac badawczych oraz historię regionu rozpoczęły pięciodniowy cykl wydarzeń badawczo – historycznych w naszej gminie.

Czytaj całość

RZ1

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Nie każde jednak ma taką szansę!  Jeśli rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowuje szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Ty też możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w kochającej i bezpiecznej rodzinie!

zielone 2 2018

Po Poniecu, Śmiłowie Czarkowie i  Łęce Wielkiej przyszedł czas na Zielone Wakacje w kolejnych miejscowościach. II Turnus rozpoczął się 23 lipca i trwał do 3 sierpnia. Na świetlicy w Bogdankach, Łęce Małej, Żytowiecku, Rokosowie i Drzewcach od poniedziałku do piątku uczestnicy zajęć spędzali miło i aktywnie czas na licznych zabawach, warsztatach i wycieczkach.