18 stycznia 2018 Imieniny obchodzą Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
AA+ AA+ Wysoki
kontrast

Popup

ZIELONE WAKACJE 2017 PLAKAT2rowerlipiec2017

ZIELONE WAKACJE !

Zapraszamy wszystkie dzieci, które ukończyły  6 lat na Zielone Wakacje w gminie Poniec

W programie znajdą się m.in. Warsztaty Cukiernicze przeprowadzone przez ponieckich cukierników Bartka i Piotra Lisiak; Spotkanie z Geologiem czyli lekcja biologii pt. Co ciekawego znajduje się w ziemi?. Ponadto odbędą się I Letnie Igrzyska Świetlicowe, które wyłonią zwycięzcę w każdym turnusie - finałowa ceremonia odbędzie się w kompleksie boisk Orlik 2012 w Poniecu. Każda miejscowość, w której będą odbywać się Zielone Wakacje będzie zdobywać punkty i walczyć o Puchar dla swojej świetlicy. W programie znalazła się też ciekawa lekcja biblioteczna, zmagania bowlingowe oraz popularna „FOTOBUDKA”. Na zakończenie każdego Turnusu uczestnicy pojadą na jednodniową wycieczkę.

Zapisy w Gminnym Centrum Kultury do 3 lipca 2017 roku.

2 Maksymilian Kuzniak

Troje mieszkańców Ponieca wzięło udział w Mistrzostwach Europy Taekwondo International, które odbyły się w ostatni weekend czerwca w Częstochowie. Najważniejsza w sezonie 2016/2017 i kończąca ten sezon impreza przyciągnęła blisko 500 zawodników z Polski, Węgier, Niemiec, Anglii, Walii, Szkocji, Ukrainy, Irlandii, Argentyny, USA, Austrii, Czech, Armenii i Rosji.

absol.za.2016

W dniu  23 czerwca  2017 roku  o godz. 14-tej  odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

W sesji uczestniczyło 14 radnych  oraz :
1. Burmistrz Ponieca i pracownicy Urzędu Miejskiego
2. Honorowy Obywatel Gminy
3. Kierownicy  jednostek organizacyjnych gminy
4. Sołtysi

plakat rolniczy handel detaliczny 2

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, LGD Stowarzyszenie "Wielkopolska z Wyobraźnią" oraz Urząd Miejski w Pogorzeli zapraszają na spotkanie informacyjne dla rolników pn. „Rolniczy handel detaliczny. Aspekty prawne i finansowe”.

Spotkanie odbędzie się 12 lipca 2017 r. (środa), o godz. 11.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli.

Konkurs konkurs borowiak

W piątek 09.06.2017r. w Ratuszu Miejskim w Lesznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom konkursów zorganizowanych przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Hasło przewodnie dla wszystkich 3 konkursów to: „Nie marnuję! – Wykorzystuję!”. Konkursy skierowano do rożnych grup wiekowych, a zadania wykorzystania odpadów dostosowane zostały do wieku dzieci i uczniów.

Czytaj całość